اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 18 خرداد 1399
18 مهر 1398 18 مهر 1398
09:20 09:20

پیش‌بینی قیمت نفت در سال آینده/در محدوده ۵۰ دلار می ماند

بزرگترین مدیران صنعت نفت پیش بینی کرده اند قیمت نفت در سال آینده میلادی تغییر نمی کند و در محدوده 50 دلار می ماند و همچینین آن ها انتظار دارند عرضه نفت در سال آینده فراوان می ماند.

نفت جهانی

بزرگترین مدیران صنعت نفت که برای یکی از رویدادهای مهم سال در لندن گردهم آمده‌اند، پیش بینی کردند قیمت‌های نفت خام در سال میلادی آینده بالا نخواهند رفت و در محدوده ۵۰ دلار می مانند.

به گزارش سلام نو، راسل هاردی، مدیرعامل شرکت ویتول در کنفرانس نفت و پول لندن اظهار کرد: ادامه مناقشه تجاری آمریکا و چین، دورنمای رشد قیمتهای نفت را که به مدت یک سال در محدوده ۵۰ دلار در هر بشکه حبس شده‌اند، محدود کرده است. مدیران شرکت‌های بازرگانی ترافیگورا گروپ و گانور با این نظر دستکم در کوتاه مدت موافق بودند.

هاردی گفت: بدون راه حل برای خاتمه جنگهای تجاری، ما به دورنمای قیمتهای نفت اندکی بدبین خواهیم ماند.

ماههاست که بازار نفت به وخامت چشم انداز تقاضا و تنشهای تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان متمرکز شده و حملات به تاسیسات نفتی عربستان سعودی تنها برای مدتی بدبینی به دورنمای قیمتهای نفت را از بین برد.

جرمی وایر، مدیرعامل شرکت ترافیگورا اظهار کرد: این شرکت بهبود اندک قیمت‌های نفت در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ را انتظار دارد اما قیمتها تا یک سال آینده احتمالا اندکی پایینتر از سطح فعلی خواهد بود؛ به خصوص با توجه به وضعیت تجاری اخیر و دلار قوی، احتمال نزول قیمتها در کوتاه مدت وجود دارد.

توربیون تورنکوئیست، مدیرعامل شرکت گانور نیز پیش بینی کرد قیمتهای نفت تا یک سال آینده در سطوح فعلی پایین ۶۰ دلار در هر بشکه خواهند بود و سال میلادی آینده بازار عزم اوپک در پایبندی به کاهش تولید هماهنگ را خواهد آزمود. مدت اجرای توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک در مارس سال ۲۰۲۰ به پایان می رسد.

تحلیلگران در کنفرانس نفت و پول دیدگاه مشابه شرکتهای بازرگانی نفت را داشتند و اظهار کردند که انتظار دارند عرضه نفت در سال میلادی آینده فراوان بماند.

جفری کوری، مدیر تحقیقات کالای گروه گلدمن ساکس انتظار دارد قیمت نفت برنت در دو سال آینده در ۶۰ دلار در هر بشکه بماند. جان استوارت، اقتصاددان انرژی جهانی شرکت کورنراستون ماکرو نیز اظهار کرد: بازار روی عرضه بالا حساب می کند و وضعیت تقاضا، مایه نگرانی است.

اما بن فان بوردن، مدیرعامل شرکت رویال داچ شل گفت: از این که قیمتهای نفت پس از حمله ماه گذشته به تاسیسات نفتی عربستان سعودی از سطوح فعلی بالاتر نرفته‌اند، متعجب است.

مدیرعامل گانور نیز با این اظهارات موافق بود و اظهار کرد در حال حاضر هیچ ریسک پریمیوم در قیمتهای نفت وجود ندارد و جالب است که قیمتها پایینتر از سطح پیش از حملات سعودی هستند.

امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکوی سعودی در کنفرانس نفت و پول اظهار کرد که این شرکت زودتر از زمان برنامه ریزی شده، ظرفیت تولید نفت را به ۱۲ میلیون بشکه در روز احیا کرد و به سطح تولید پیش از حملات بازگشت. این شرکت تولید حدود ۹.۹ میلیون بشکه در روز را برای اکتبر هدف گرفته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اما مدیران نفتی پیش بینی کردند قیمتهای نفت در بلندمدت به دلیل عدم سرمایه گذاری در پروژه های جدید بالاتر خواهد رفت. مدیرعامل شرکت گانور گفت: قیمتهای نفت بدون سرمایه گذاریهای جدید تا پنج سال دیگر بین ۷۰ تا ۸۰ دلار در هر بشکه خواهد بود./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت و برنت دریای شمال به ترتیب سه صدم درصد و پنج دهم درص...

نفت به بالای ۴۰ دلار بازگشت

احتمال تمدید توافق کاهش تولید موجب شد که قیمت نفت در معاملات امروز سرانجام به بالای 4...

آیا قیمت نفت به 40 دلار می رسد؟

 قیمت نفت در آغاز معاملات این هفته با کاهش قیمت مواجه شد و نفت برنت امروز به قیمت ۳۷ ...

کاهش قیمت نفت برای دومین روز متوالی

قیمت‌ نفت در معاملات روز پنجشنبه بازارهای جهانی برای دومین روز متوالی با کاهش قیمت مو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news