اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 06 خرداد 1399
18 مهر 1398 18 مهر 1398
10:40 10:40

رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

مرکز ملی فضای مجازی خبر احتمال رفع فیلتر تلگرام تا پایان صفر را که دیروز در فضای مجازی به سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شواری عالی فضای مجازی کشور منتسب کرده بودند را تکذیب کرد.

تلگرام

مرکز ملی فضای مجازی خبر احتمال رفع فیلتر تلگرام را که در شبکه‌های مجازی منتشر شده بود، تکذیب کرد.

به گزارش سلام نو، پیام‌رسان تلگرام از اردیبهشت سال ۱۳۹۷ با دستور قوه قضاییه فیلتر شد؛ پس از فیلترینگ تلگرام چندین بار شایعاتی مبنی بر رفع فیلتر این پیام‌رسان مطرح شد، اما این شایعات مبنایی نداشت و فیلتر تلگرام تا امروز هم ادامه داشته است.

با وجود این، روز گذشته نیز اخباری منتسب به سید ابوالحسن فیروزآبادی -دبیر شواری عالی فضای مجازی کشور- مبنی بر رفع فیلتر تلگرام در برخی شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، با این مضمون که اعضای شورای عالی فضای مجازی با رفع فیلتر تلگرام موافق هستند و به همین دلیل تا پایان ماه صفر فیلترینگ تلگرام برداشته می‌شود.

اما مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد: در پی انتشار خبری با عنوان «احتمال رفع فیلتر تلگرام» به نقل از دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور و انعکاس آن در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها به اطلاع می‌رساند، این خبر جعلی و ساختگی بوده و هیچ گونه مکاتبه‌ای با رئیس قوه قضائیه صورت نگرفته بنابراین صحت ندارد.

در این اطلاعیه همچنین آمده است که این خبر در راستای تشویش اذهان عمومی منتشر شده و جهت تنویر افکار عمومی متعاقبا پیگیری‌های لازم از طریق مراجع ذی صلاح انجام خواهد گرفت./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

تلگرام بدون فیلتر شکست خورد/ لغو پروژه بلاکچین تلگرام برای همیشه

 نخستین بار سال 2017 بود که ایده رمز ارز توسط تلگرام و همچنین توسعه پلتفرم بلاکچین که...

مرکز ملی فضای مجازی درباره رفع فیلتر تلگرام توضیح داد

مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد که جلسه کارشناسی شورای عالی فضای مجازی کشور درباره رفع ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news