اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
13 دی 1397
13:34

ظریف: ابزار قدرت شکل دهی به احساسات و نگرش ها در جامعه متکثر شده است

وزیر امور خارجه گفت: مقاومت برای شکست دادن تجاوز ضروری و غیر قابل اجتناب است اما عواملی که سبب پیروزی می شود ایجاد نفرت عمومی از تجاوز است.

به گزارش سلام نو، محمد جواد ظریف روز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت انتشار بیست هزارمین شماره روزنامه خراسان در مشهد افزود: امروز در جهان یک گروه برای دیگران تصمیم نمی گیرد واین تصور اشتباهی است که در دنیا ابر قدرت وجود دارد.
وی با بیان اینکه هر روز تحولات جدید در دنیا روی می دهد اظهار داشت: توافق میان ایران و ترکیه در استانه سبب کاهش تنش در سوریه شد به طوری که در 2 سال گذشته آمریکا و روسیه نتوانستد به آن دست پیدا کنند.
ظریف گفت: حضور ایران و ترکیه در آستانه سبب شد درگیری ها در سوریه هر روز کاهش پیدا کند و این کشور به سوی آرامش برود که این نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.
وی افزود: قدرت در دنیا در اختیار همه قرار گرفته است به طوری که دیگر غول های رسانه ای و کشورهای به اصطلاح بزرگ به تنهایی ابزارهای قدرت نیستند.
وی اظهار داشت: امروز ابزار قدرت شکل دهی به احساسات و نگرش ها در جامعه متکثر شده است.
وزیر امور خارجه افزود: مقاومت برای شکست دادن تجاوز ضروری و غیر قابل اجتناب است اما عواملی که سبب پیروزی می شود ایجاد نفرت عمومی از تجاوز است.
وی با اشاره جایگاه رسانه در دنیا اظهار داشت: رسانه ها می توانند حرف و سخن را عامل عزت و بر عکس جلوه دهند زیرا همه در دنیای کنونی یک رسانه هستند واین ابزار در اختیار همگان است.
نخستین روزنامه خراسان اول تیر 1328 به صاحب امتیازی و مدیر مسئولی محمدصادق تهرانیان در چهار صفحه و در قطع کوچک با شعار رسمی 'برادر جان خراسان است اینجا / سخن گفتن نه آسان است اینجا' منتشر شد. /ایرنااخبار مرتبط

ظزیف: تشدید "تروریسم اقتصادی" آمریکا علیه ایران نشان دهنده استیصال و ترس رژیم آمریکا است

وزیر امورخارجه کشورمان افزود:  وارثان تمدن کهن پارس به توصیه‌ خارجی‌ها تکیه نمی‌کنند.

سفر ظریف به نیویورک

وزیر امور خارجه کشورمان به نیویورک رفت.

سفر ظریف به نیویورک

 وزیر امور خارجه کشورمان برای شرکت در نشست مجمع عمومی  به نیویورک می رود.

برگزاری مذاکرات وزرای خارجه ایران و ترکیه

دور اول مذاکرات وزرای خارجه ایران و ترکیه برگزار شد.

دیدگاه خود را بنویسید