اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 24 مهر 1398
18 مهر 1398 18 مهر 1398
15:59 15:59

برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی با ترفند فروش شارژ

داوود مرسلی فرمانده انتظامی شهرستان ابهر از دستگیری قیشینگ کار حرفه ای خبر داد و گفت: این فرد اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی شهروندان با ترفند فروش شارژ تلفن همراه می کرد.

دستگیری

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر گفت: فیشنیگ کار حرفه‌ای توسط پلیس فتای شهرستان ابهر دستگیر شد.

به گزارش سلام نو، داوود مرسلی در جمع خبرنگاران، از شناسایی و دستگیری فیشینگ‌کار حرفه‌ای که اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی دیگران می‌کرد، خبر داد و گفت: این متهم با ترفند فروش شارژ تلفن همراه، قربانیان را به درگاه جعلی بانکی هدایت کرده، پس از اخذ اطلاعات بانکی، اقدام به برداشت از حساب آن‌ها می‌کرد.

وی اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان این شهرستان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی به صورت اینترنتی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مسئول عنوان کرد: طی بررسی و تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد که شخص یا اشخاص ناشناسی با ترفند فروش شارژ تلفن همراه شاکی را به یکی از درگاه‌های بانکی هدایت کرده و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی جهت پرداخت هزینه فعال‌سازی با پیغام خطا مواجه شده و پس از گذشت چند روز مبالغی از حساب وی کم شده است.

وی با بیان این‌که با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت معلوم در یکی از استان‌های هم‌جوار مورد شناسایی قرار گرفت، ادامه داد: ضمن هماهنگی قضایی اکیپی از کارآگاهان این پلیس به محل سکونت وی مراجعه کردند و با توقیف همه ادله‌های دیجیتالی، نام‌برده‌ دستگیر و به پلیس فتا شهرستان ابهر انتقال داده شد.

مرسلی تاکید کرد: با توجه به حرفه‌ای بودن متهم، بدواً سعی می‌کرد با اظهارات ضد و نقیض، خود را بی‌گناه جلوه داده و مسیر تحقیقات مأموران را به انحراف بکشاند ولی پس از مواجه ‌شدن با مستندات و مدارک جمع‌آوری شده از سوی کارشناسان به بزه ارتکابی، معترف و بیان کرد که با ترفند تبلیغ و فروش شارژ تلفن همراه در شبکه‌های اجتماعی و هدایت قربانیان به درگاه‌های جعلی بانکی، اقدام به سرقت اطلاعات کاربران می‌کردم.

فرمانده انتظامی شهرستان ابهر به شهروندان توصیه کرد در حفظ و نگه‌داری اطلاعات کارت بانکی کوشا باشند، به هیچ‌ وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و در هنگام خریدهای اینترنتی و پرداخت وجه از طریق درگاه‌های بانکی به اصالت و جعلی نبودن این درگاه‌ها دقت کامل را داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: از شهروندان می‌خواهیم در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، آن را از طریق ۱۱۰ یا وب‌سایت پلیس فتا به آدرس بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

افزایش 130 درصدی مجرمین در فضای مجازی

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت خبر از افزایش 130 درصدی مجرمین در فضای مجازی ...

کشف 14سلاح شکاری و3 کلت کمری در خوزستان

 مأمورین پلیس اطلاعات وامنیت آبادان موفق به کشف 14سلاح شکاری و3 کلت کمری شدند و 15 نف...

پرنده مجرم به زندان رفت+عکس

پلیس هلند یک پرنده را که در جریان یک سرقت همکاری کرده بود دستگیر و به زندان منتقل کرد...

گول پیامک دو نرخی شدن بنزین را نخورید!

کلاهبرداران به سراغ  دو نرخی شدن سهمیه بنزین رفته‌اند و با ارسال پیامک های جعلی سعی ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news