اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 27 مهر 1398
18 مهر 1398 18 مهر 1398
12:50 12:50

درخواست ستاد اربعین از زائران/ فعلا به مرزها نیایید

محمدی‌فر دبیر ستاد مرکزی اربعین از زائران خواست که از مراجعه به مرزها فعلا خودداری کنند زیرا در کشو عراق با کمبود امکانات و وسایل حمل و نقل مواجه هستیم.

ستاد اربعین: زائران به مرزها نیایند، ماشین نیست

به گزارش سلام نو، دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: با توجه به اینکه حمل‌ونقل زائران در آن سوی مرز با مشکلاتی مواجه شده است، از زائران می‌خواهیم زمان حضور خود در مرزها را تا هنگامی که این مشکل برطرف شود، مدیریت کنند.

محمدی‌فر دبیر ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: تقریبا در برخی مرزها تا ۵ برابر سال‌های قبل ورود زائر داشتیم. در مرزهای ما علی‌رغم سنگینی حضور و تردد جمعیت، عبور و تردد زائران انجام می‌شود اما در سمت عراق با مشکلاتی ازجمله وسایل حمل‌ونقل عمومی و برخی خدمات مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه تلاش‌هایی برای اعزام اتوبوس از ایران به داخل خاک عراق شده و در حال رایزنی با دولت عراق هستیم گفت: از زائران خواهش می‌کنم در صورت امکان برای رفتن به عتبات عالیات از مرزهای مهران، شلمچه و چذابه سفرها را مدیریت کنند و فعلا از مراجعه به مرزها تا فراهم شدن امکانات لازم خودداری کنند.

محمدی‌فر تصریح کرد: قرار است تعدادی از اتوبوس‌های خود را به آن سوی مرز اعزام کنیم تا بتوانند به سیستم حمل‌ونقل عراق کمک کنند و زائران ما در عراق دچار مشکل نشوند. البته امکانات آبرسانی از جمله آب بسته‌بندی در حال ارسال است تا مشکلات حمل‌ونقل برطرف شود./ تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

درخواست از زائران اربعین درباره بازگشت

محمد علی انوشه مسئول اطلاع رسانی و فضای مجازی ستاد اربعین در عراق از زئران اربعین خوا...

حضور 40 درصدی بانوان در اربعین امسال

حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت از حضور 40 درصدی با...

وضعیت جوی شهر کربلا در روز اربعین

صادق ضیائیان کارشناسی هواشناسی گفت: وضعیت جوی کربلا در روز اربعین با افزایش ابر و وزش...

محور مهران-ایلام یکطرفه است؟

 سرهنگ رضا همتی زاده، رئیس پلیس راه ایلام گفت: هنوز تصمیمی برای یکطرفه شدن محور مهران...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news