اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 16 خرداد 1399
18 مهر 1398 18 مهر 1398
12:50 12:50

درخواست ستاد اربعین از زائران/ فعلا به مرزها نیایید

محمدی‌فر دبیر ستاد مرکزی اربعین از زائران خواست که از مراجعه به مرزها فعلا خودداری کنند زیرا در کشو عراق با کمبود امکانات و وسایل حمل و نقل مواجه هستیم.

ستاد اربعین: زائران به مرزها نیایند، ماشین نیست

به گزارش سلام نو، دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: با توجه به اینکه حمل‌ونقل زائران در آن سوی مرز با مشکلاتی مواجه شده است، از زائران می‌خواهیم زمان حضور خود در مرزها را تا هنگامی که این مشکل برطرف شود، مدیریت کنند.

محمدی‌فر دبیر ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: تقریبا در برخی مرزها تا ۵ برابر سال‌های قبل ورود زائر داشتیم. در مرزهای ما علی‌رغم سنگینی حضور و تردد جمعیت، عبور و تردد زائران انجام می‌شود اما در سمت عراق با مشکلاتی ازجمله وسایل حمل‌ونقل عمومی و برخی خدمات مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه تلاش‌هایی برای اعزام اتوبوس از ایران به داخل خاک عراق شده و در حال رایزنی با دولت عراق هستیم گفت: از زائران خواهش می‌کنم در صورت امکان برای رفتن به عتبات عالیات از مرزهای مهران، شلمچه و چذابه سفرها را مدیریت کنند و فعلا از مراجعه به مرزها تا فراهم شدن امکانات لازم خودداری کنند.

محمدی‌فر تصریح کرد: قرار است تعدادی از اتوبوس‌های خود را به آن سوی مرز اعزام کنیم تا بتوانند به سیستم حمل‌ونقل عراق کمک کنند و زائران ما در عراق دچار مشکل نشوند. البته امکانات آبرسانی از جمله آب بسته‌بندی در حال ارسال است تا مشکلات حمل‌ونقل برطرف شود./ تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

پلیس: فعلا کربلا نروید

سرهنگ سیدمحمدرضا طبائی رئیس پلیس اداره گذرنامه نیروی انتظامی گفت: در شرایط فعلی به هم...

آمار صدور گذرنامه و برگ تردد در ایام اربعین

سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در همایش تقدیر از خادمان اربعین حسینی (ع) که در ستاد فر...

جاسازی 100 کلیو تریاک در نوشابه+عکس

سرهنگ میرحسینی معاون هماهنگ کننده فرمانده انتظامی استان یزد از کشف 100 کیلو جاسازی شد...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news