اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 16 آذر 1398
18 مهر 1398 18 مهر 1398
14:46 14:46

خانزادی با فرماندهان نیروی‌ دریایی روسیه، قزاقستان و آذربایجان دیدار کرد

صبح امروز امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش  با فرماندهان نیروی دریایی روسیه، آذربایجان و قزاقستان دیدارو گفت و گو کرد.

image.png

به گزارش سلام نو، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه نشست فرماندهان نیروهای دریایی کشورهای حوزه خزر در روسیه، صبح امروز به‌ صورت جداگانه با فرماندهان نیروی دریایی روسیه، آذربایجان و قزاقستان دیدار کرد.

دریادار خانزادی در دیدار با فرمانده نیروی دریایی روسیه گفت: خلیج فارس بسیار امن است و برای تامین امنیت آن نیاز به کشورهای فرامنطقه‌ای نیست.

وی با اشاره ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس اضافه کرد: کشورهای فرامنطقه‌ای به بهانه تأمین امنیت عبور و مرور کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز و خلیج فارس اقدام به تشکیل یک ائتلاف کردند، اما بدانند این توطئه های پلید آن ها به شکست خواهد انجامید.

فرمانده نیروی دریایی روسیه نیز در این دیدار گفت: غیر از کشورهای فرامنطقه‌ایی، هیچ کشوری در خلیج فارس ناامنی ایجاد نمی‌کند.

وی با بیان اینکه «ناوگروه روسیه در رزمایش مشترک که به زودی در اقیانوس هند برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد»، تصریح کرد: اجرای رزمایش مشترک برای صلح در منطقه و نمایش آمادگی رزمی و هماهنگی بیشتر کشورهای شرکت کننده است.

همچنین دو طرف به داشتن تهدیدات مشترک و لزوم گفت‌وگو و هماهنگی بیشتر در حوزه‌های عملیاتی ،برگزاری رزمایش سه جانبه در اقیانوس هند با چین ،برگزاری رزمایش امداد و نجات در خزر و ... تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، امیر دریادار خانزادی در دیدار با فرمانده نیروی دریایی قزاقستان نیز بر همکاری در حوزه‌های آموزشی، فنی، بازدید ناوگروه‌ها و به اشتراک گذاری توانمندی‌ها تاکید کرد.

فرمانده نیروی دریایی قزاقستان در این دیدار، داشتن پیشینه تاریخی و روابط دوستی با ایران را بسیار حائز اهمیت خواند و بر آمادگی کشورش برای دریافت ناوگروه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های فنی در ساخت یگان‌های شناوری تاکید کرد.

همچنین فرماندهان نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی دریایی آذربایجان بر ادامه همکاری‌ها و پیگیری موارد مطرح شده در دیدار اخبر طرفین در تهران تاکید کردند.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

رزمایش دریایی ایران، روسیه و چین برگزار می‌شود

دریادارخانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش اعلام کرد در ماه آینده رزمایش مشترک دریایی ا...

ایران کشوری دریایی است / قدرت اطلاعاتی بی نظیری داریم

امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران کشوری د...

خودداری روسیه از مداخله در انتخابات انگلیس

سفیر جدید روسیه در انگلیس با تکذیب ادعای دخالت کشورش در فرآیندهای سیاسی انگلیس، به اح...

روسیه با ایران در فردو همکاری می‌کند

 یک منبع آگاه در روسیه خبر از علاقه همکاری این کشور با ایران در سایت هسته‌ای فردو در ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news