اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 12 خرداد 1399
18 مهر 1398 18 مهر 1398
15:10 15:10

رتبه‌بندی معلمان کی اجرا می شود؟

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش گفت: برای طرح رتبه بندی معلمان در بودجه امسال اعتبار در نظر گرفته شده است و با تصویب آیین نامه آن در دولت در نیمه دوم سال اجرا می شود.

طرح رتبه‌بندی معلمان در نیمه دوم سال اجرا می‌شود

پلدختر- وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه امسال اعتباری برای رتبه‌بندی معلمان پیش‌بینی شده و این طرح در نیمه دوم سال با اطمینان اجرا می‌شود، گفت: خیرین در دو دهه اخیر ۱۱۳ هزار کلاس ساخته‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن حاجی میرزایی امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح دو مدرسه در پلدختر گفت: این مراسم جشن مسئولیت پذیری اجتماعی و همکاری همه برای کاستن از مشکلات دیگران و کمک به پیشرفت کشور است.

وی با بیان اینکه در طول دوره زندگی ما رویدادهای متعددی اتفاق می افتد، رویدادهایی که بعضا کم نظیر یا بی نظیر است، تصریح کرد: سیلی که در لرستان و پلدختر و بخش معمولان اتفاق افتاد در برخی از موارد دوره زمانی اش قابل شناسایی نیست و شاید صد سال است که تکرار نشده است. اعتقاد من این است بزرگتر از این رویداد، رویدادی است که امروز به خاطرش جمع شده ایم و آن نوع مواجهه مردم با سیل است.

وزیر آموزش‌وپرورش با تاکید بر اینکه در کنار سیل ویرانگر، سیل همکاری و تعامل در این منطقه شکل گرفت و مردم خوب لرستان از تمام کشور مردمانی را دیدند که برای کمک و مساعدت آمدند، افزود: بزرگی این اتفاق از بزرگی سیل بیشتر است.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه یکی از سیاست هایی که در آموزش و پرورش تعقیب می کنیم، کشاندن مدرسه به میان جامعه و ارتباط برقرار کردن مدرسه با خانواده، جامعه محلی و ... است، گفت: این پیوندها و همکاری ها آن چیزی است که در جستجوی آن هستیم. هدف نظام تعلیم و تربیت، پرورش انسان ها است و یکی از مهم ترین وجوه تربیت حس تعاون و همکاری است.

وی با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز کارهای بزرگی در ایران کرده اند، تصریح کرد: خیرین مدرسه ساز در دو دهه اخیر بیش از ۱۱۳ هزار کلاس درس ساخته اند و دانش آموزان را بهره مند کرده اند، یاد می کنیم از مرحوم حافظی که این نهاد مقدس را پی ریزی کردند و امروز مجمع خیرین مدرسه ساز به یک درخت تنومندی تبدیل شده که کارگشا است.

وزیر آموزش‌وپرورش با تاکید بر اینکه باید در برابر این عظمت و بزرگی خیرین سر تعظیم فرودآورد، افزود: برای تجهیز این مدارس هم در وزارت آموزش و پرورش نقش و سهم خود را برای جبران همه کاستی ها خواهیم داشت.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه نیروی انسانی در آموزش و پرورش یکی از مهم ترین دغدغه های من است، این نامه هایی که شما دوستان می دهید همه جزو اولویت های ما است،  اظهار داشت: تمام تلاش من و همکارانم این است که چطور می توانیم مشکل را به نحو مناسبی حل کنیم. اگر نظام تعلیم و تربیت بخواهد به ماموریت های خود خوب عمل کند باید این دغدغه را نداشته باشد، باید معلم توانمند و مجهز بتواند کار خود را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه نیروهای انسانی ما همه نگران آینده خود باشند مطلوب ما نیست، از کوچکترین تلاشی برای حل مشکل دوستان دریغ نمی کنیم.

وزیر آموزش‌وپرورش یادآور شد: آیین نامه به کارگیری افراد در هیئت دولت به تصویب رسیده و شیوه نامه هم به استان ها ابلاغ شده،  تمام تلاش مدیران استانی این است که به سرعت این کار به خوبی و با دقت انجام شود.

حاجی میرزایی همچنین در خصوص رتبه بندی معلمان گفت: این کار جزو مسئولیت های ماست، امسال در بودجه اعتباری پیش بینی شده و در نیمه دوم سال با اطمینان انجام می شود.

وی افزود: آیین نامه آن در نوبت طرح در دولت است که تصویب کند و اجرایی شود. از هر زمانی که ابلاغ شود اعمالش از اول مهر ۹۸ است.

اخبار مرتبط

icon news

زمان صدور احکام رتبه بندی معلمان اعلام شد

فرج کمیجانی، دبیرکل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی گفت: هفته گذشته اعتبار رتبه‌بندی معلما...

رتبه‌بندی معلمان ⁩ترمیم شد/احکام معلمان هم به سرعت اصلاح می شود

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، از ترمیم رتبه‌بندی معلمان ⁩با تصویب دولت خبر دا...

نوبخت : رتبه‌بندی معلمان از توان من خارج است!

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در توئیتی نوشت: برای ترمیم رتبه‌بندی معلما...

رتبه بندی فرهنگیان در مجلس اعلام وصول شد

طرح رتبه بندی فرهنگیان به همراه 10 طرح و لایحه دیگر در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news