اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
18 مهر 1398 18 مهر 1398
15:30 15:30

خروج ۲۴۰ هزار زائر اربعین از کشور از بامداد امروز

سردار محسن فتحی زاده فرمانده قرارگاه مرکزی اربعین ناجا گفت: امروز سنگین ترین روز عملیات اربعین است و از بامداد تا هم اکنون 240 هزار نفر از مرزهای کشور خارج شده اند و مرز مهران پرتراکم ترین مرز بود.

عبور زائران اربعین حسینی از مرز چذابه

فرمانده قرارگاه مرکزی اربعین ناجا از خروج ۲۴۰ هزار زائر اربعین از کشور از بامداد امروز تاکنون خبرداد.

به گزارش سلام نو، سردار محسن فتحی زاده گفت: امروز یکی از سنگین‌ترین روزهای عملیات اربعین را پیش رو داشتیم و مرزهای شلمچه، چذابه و مهران از تراکم جمعیتی بسیاری برخوردار بودند. به دلیل محدودیت‌هایی که برای انتقال زائران از مرز به شهرهای عتبات عالیات وجود دارد، شاهد کندی تردد در این مرزها هستیم بنابراین توصیه کردیم زوار در شهرهای مسیر و یا موکب‌ها استراحت کرده و مدتی صبر و تحمل داشته باشند تا پس از کاهش تراکم بتوانند به راحتی از مرزها عبور کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین به لحاظ محدودیت‌های حمل و نقل که در مرزهای شلمچه و چذابه به وجود آمده، با کندی تردد مواجه شدیم و مسئولان درصدد هستند با همکاری و هماهنگی دستگاه‌ها، این مشکل را مرتفع کنند؛ از سوی دیگر ناچار شدیم زائران را در موکب ها اسکان دهیم تا در آن سوی مرز کمتر معطل شده و دچار مشکل نشوند.

براساس اعلام سایت پلیس، فرمانده قرارگاه مرکزی اربعین ناجا تصریح کرد: به دلیل تراکم جمعیت، امکان تردد در مرز چذابه وجود نداشته و همین امر موجب شده تا اختلالاتی در این امر به وجود بیاید به همین منظور از زائران خواستیم در مراکز اقامتی و موکب‌ها استراحت کنند تا وقتی شرایط آماده تر شد به سفر خود ادامه دهند.

فتحی زاده همچنین به تراکم جمعیت در مرز مهران اشاره کرد و گفت: از ابتدای بامداد امروز تا این لحظه ۲۴۰ هزار نفر موفق به عبور از مرزهای چهارگانه شده‌اند که از این تعداد بیش از ۱۲۵ هزار نفر از مرز مهران؛ ۵۷ هزار زائر از مرز شلمچه، ۳۱ هزار نفر از مرز چذابه و مابقی از مرز خسروی عبور کرده‌اند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بیانیه استاندار کربلا درباره پذیرش زائران

استاندار کربلا در بیانیه ای جدید اعلام کرد که پذیرش زائران داخلی و خارجی به کربلا تا ...

بازگشت ۸۹ درصد زائران اربعین/آخرین آمار از فوتی های اربعین

علی‌رضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت از تعطیلی سامانه سماح خبر داد و گفت: 89 درصد ا...

آخرین آمار از گمشدگان اربعین

محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: تا عصر دیروز 663 نفر که از همراهانشان ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news