اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 24 مهر 1398
18 مهر 1398 18 مهر 1398
16:23 16:23

حمله ترکیه منجر به آزادی زنان داعشی شد!

همزمان با عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، شماری از زنان داعشی مستقر در اردوگاه الهول در حومه حسکه  به نگهبانان یورش بردند و بخش‌ هایی از اردوگاه را به آتش کشیدند

زنان داعشی

به گزارش سلام نو، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، در حالی که دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان اعلام کرد، گزارشی از تلفات انسانی در عملیات نظامی ترکیه دریافت نکرده‌اند، برخی از رسانه‌های داخلی سوریه گزارش دادند، تعدادی داعشی (که احتمالا زنان عضو این گروه بوده‌اند) امروز (پنج‌شنبه) توانستند با آتش زدن اردوگاه الهول و حمله به نگهبانان آن، از آنجا فرار کنند.

روزنامه گاردین چاپ انگلیس نیز امروز در مقاله‌ای نوشت، نیروهای سوریه دموکراتیک ده‌ها هزار داعشی را در اردوگاه الهول بازداشت کرده‌اند که از این تعداد حدود ۱۰۰۰ تن اروپایی و هزاران تن زن و کودک هستند.

گاردین در ادامه نوشت، معنای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اینست که ترکیه به شکل کامل مسوول ده‌ها هزار زندانی داعشی است و احتمال دارد نیروهای ترکیه‌ای هدف حملات گروهک‌های داعشی قرار بگیرند که همچنان در منطقه حضور دارند.

همچنین دو مسوول آمریکایی و یک منبع نظامی کرد امروز اظهار کردند: همزمان با آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، شبه‌نظامیان کرد عملیات‌هایشان علیه داعش در سوریه را متوقف کردند.

این منبع نظامی کرد افزود: نیروهای سوریه دموکراتیک عملیات‌ها علیه داعش را متوقف کردند زیرا اجرای هرگونه عملیات در شرایطی که در معرض تهدید یک ارتش بزرگ در مرزهای شمالی قرار دارند، غیرممکن است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

فیلمبرداری پهپاد ترکیه‌ از حمله به کردها +فیلم

یک پهپادی ترکیه فیلمی را از حمله به یگان‌های شبه نظامی کرد ثبت کرده است

آمریکا ترکیه را تهدید به افزایش تحریم ها کرد

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا ترکیه را که تهدید به افزایش تحریم ها کرد مگر آنکه بحر...

ایتالیا: از همه ابزارها برای توقف ترکیه در سوریه استفاده می کنیم

نخست‌ وزیر ایتالیا با اعلام اینکه توقف صادرات سلاح به ترکیه تنها قدم اول است، گفت: از...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news