اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 12 خرداد 1399
18 مهر 1398 18 مهر 1398
16:23 16:23

حمله ترکیه منجر به آزادی زنان داعشی شد!

همزمان با عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، شماری از زنان داعشی مستقر در اردوگاه الهول در حومه حسکه  به نگهبانان یورش بردند و بخش‌ هایی از اردوگاه را به آتش کشیدند

زنان داعشی

به گزارش سلام نو، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، در حالی که دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان اعلام کرد، گزارشی از تلفات انسانی در عملیات نظامی ترکیه دریافت نکرده‌اند، برخی از رسانه‌های داخلی سوریه گزارش دادند، تعدادی داعشی (که احتمالا زنان عضو این گروه بوده‌اند) امروز (پنج‌شنبه) توانستند با آتش زدن اردوگاه الهول و حمله به نگهبانان آن، از آنجا فرار کنند.

روزنامه گاردین چاپ انگلیس نیز امروز در مقاله‌ای نوشت، نیروهای سوریه دموکراتیک ده‌ها هزار داعشی را در اردوگاه الهول بازداشت کرده‌اند که از این تعداد حدود ۱۰۰۰ تن اروپایی و هزاران تن زن و کودک هستند.

گاردین در ادامه نوشت، معنای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اینست که ترکیه به شکل کامل مسوول ده‌ها هزار زندانی داعشی است و احتمال دارد نیروهای ترکیه‌ای هدف حملات گروهک‌های داعشی قرار بگیرند که همچنان در منطقه حضور دارند.

همچنین دو مسوول آمریکایی و یک منبع نظامی کرد امروز اظهار کردند: همزمان با آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، شبه‌نظامیان کرد عملیات‌هایشان علیه داعش در سوریه را متوقف کردند.

این منبع نظامی کرد افزود: نیروهای سوریه دموکراتیک عملیات‌ها علیه داعش را متوقف کردند زیرا اجرای هرگونه عملیات در شرایطی که در معرض تهدید یک ارتش بزرگ در مرزهای شمالی قرار دارند، غیرممکن است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بازگشایی مرز بازرگان در هفته جاری قوت گرفت

مهرداد سعادت رئیس اتاق مشترک ایران و ترکیه خبر از احتمال بازگشایی مرز بازرگان در هفته...

ترکیه اعضای فنلاندی داعش را اخراج کرد

طبق اعلام وزارت کشور ترکیه، 12 نفر از اعضای فنلاندی گروه تروریستی داعش به کشورشان باز...

پایان ممنوعیت سفر در ترکیه

وزارت کشور ترکیه اعلام کرد مقررات منع رفت و آمد بین شهری در این کشور پایان یافت.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news