اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 22 مهر 1398
18 مهر 1398 18 مهر 1398
20:00 20:00

روانشناسی رنگ قرمز

قرمز رنگ انرژی ، اشتیاق و عمل است

رنگ قرمز یک رنگ گرم و مثبت است که با بیشتر نیازهای جسمی و اراده ما برای زنده ماندن همراه است. قرمز یک انرژی قوی و نیرومند است.قرمز انرژی دارد. احساسات را برانگیخته و به ما انگیزه می دهد تا اقدام کنیم.

این نشان دهنده روحیه پیشگام و ویژگیهای رهبری ، تقویت جاه طلبی و عزم است.

همچنین دارای اراده قوی است و می تواند اعتماد به نفس کسانی را که خجالتی و یا فاقد قدرت اراده هستند ،را بالا ببرد.رنگ قرمز نیروی زندگی فیزیکی ما را بیدار می کند.

این رنگ سکسوالیته است و می تواند احساسات عمیق تر و صمیمی تر در ما تحریک کند ، مانند عشق و رابطه جنسی در طرف مثبت یا انتقام و عصبانیت .

اغلب برای ابراز عشق مورد استفاده قرار می گیرد ، مانند روز ولنتاین ، با این حال بیشتر به رابطه جنسی و شهوت مربوط می شود تا عشق - عشق با صورتی ابراز می شود.

در مثبت ترین حالت آن می تواند با انرژی جنسی خود زندگی ایجاد کند ، یا از ابراز منفی خشم و پرخاشگری خود برای سوختن جنگ و ویرانی استفاده کند.

رنگ قرمز می تواند اشتها را تحریک کند ، غالباً برای این منظور در رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین میل به غذا و سایر محرک ها را افزایش می دهد.

احاطه بیش از حد قرمز رنگ می تواند باعث تحریک ، آشفتگی و در نهایت عصبانیت ما شود. خیلی کم است و ما محتاط ، دستکاری و ترس می شویم.

در فرهنگهای شرقی مانند چین قرمز رنگ شانس است. اگرچه اوقات در حال تغییر است و بسیاری از عروس های چینی اکنون رنگ سفید دارند ، اما به طور سنتی رنگ عروسی ها است. در فرهنگ هندی نمادی از خلوص است و اغلب در لباس عروسی آنها استفاده می شود.

اگر رنگ مورد علاقه شما قرمز باشد ، در شخصیت شما منعکس خواهد شد!

ویژگی های مثبت و منفی رنگ قرمز

کلمات کلیدی مثبت عبارتند از: عمل ، انرژی و سرعت ، توجه ، جلب اعتماد به نفس ، پرانرژی ، تحریک کننده ، هیجان انگیز ، قدرتمند ، پرشور ، محرک  ، شجاع و قوی ، مصمم.

کلمات کلیدی منفی عبارتند از: پرخاشگر و سلطه گر ، بیش از حد تحمل ، خسته کننده ، عصبانی و سریع تحریک ، بی رحمانه ، ترس و غیرقابل تحمل ، عصیان و لجاجت ، ، خشن و وحشیانه.

نماینده های قرمز

انرژی : سطح انرژی بدنی ما را افزایش می دهد، ضربان قلب و فشار خون ما را افزایش می دهد و باعث آزاد شدن آدرنالین می شود.

عمل : سریع حرکت می کند و نیاز به عمل و حرکت را ترویج می کند.

هوس : در تمام اشکال - جنسی ، اشتها ، اشتیاق به میل بدنی مربوط می شود.

اشتیاق : به معنای اعتقاد پرشور در مورد مسئله یا تعهد ، از جمله عشق پرشور یا نفرت پرشور است. خشم شور منفی است.

اثرات قرمز

تحریک : به حواس جسمی - اشتهای جنسی و جسمی. این احساسات عمیق تر در درون ما ، مانند رابطه جنسی ، عشق ، شجاعت ، نفرت یا انتقام را تحریک می کند. اگر زندگی جنسی پرچم دار دارید و دوست دارید شور بیشتری به آن وارد کنید ، مقداری قرمز را به اتاق خواب وارد کنید - هرچه قرمز تر ، شور و شوق بیشتری داشته باشید ، اما بیش از حد از آن غافل نشوید و یا تأثیر متضادی خواهد داشت.

هیجان انگیز و انگیزه دهنده : این هیجانات ما را هیجان زده می کند و ما را به انجام عملی ترغیب می کند.

توجه گرفتن : هشدار به خطر است. به همین دلیل است که ما چراغ قرمز و علائم متوقف شده داریم - این یک رنگ جهانی برای خطر است.

ادعا و پرخاشگر: رانندگان خودروهای قرمز باید توجه داشته باشند! یک نظرسنجی کوچک که چند سال پیش انجام دادم نشان داد که رانندگان اتومبیل های قرمز ، از جمله خانم ها ، گفتند که آنها پشت فرمان خودروی قرمز خود کاملاً پرخاشگر هستند.

تغییرات رنگ  قرمز

مارون : قرمز مایل به آبی تیره ، کنش کنترل شده و متفکرانه تری را نشان می دهد. کمی نرم تر است و به اندازه قرمز واقعی چشمگیر نیست.

کبودی : قرمز مایل به قرمز تیره ، پیچیده تر و جدی تر و کم انرژی تر از قرمز واقعی است. این نشان دهنده قدرت کنترل شده ، جاه طلبی مصمم و اقدام با وقار است و غالبا مورد حمایت ثروتمندان است.

زرشکی : کمی رنگ آبی در آن دارد. این نشان دهنده عزم موفقیت است اما بدون ناراحت کردن شخص دیگری. این احساسات را به جای تمایلات جنسی ساطع می کند.

اسکارلت : دارای کمی نارنجی است که با آن مخلوط شده و به آن غنای و درخشندگی می بخشد. این نشان دهنده اشتیاق و عشق به زندگی است. این کمی شدیدتر و سرگرم کننده تر از قرمز واقعی است ، با درجه ای از مقاومت.

اخبار مرتبط

icon news

روانشناسی رنگ سبز

روانشناسی رنگ نشان می دهد که رنگهای مختلف می توانند واکنش های روانشناختی متفاوتی را ب...

روانشناسی رنگ سفید

معنا و مفهوم رنگ ها جهانی نیستند و نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که رنگ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news