اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
19 مهر 1398 19 مهر 1398
09:45 09:45

حضور تاریخی زنان در ورزشگاه آزادی و بازتاب آن در رسانه های چین

در اولین حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه، رسانه‌های چین به پوشش خبری این موضوع پرداختند.

بازتاب حضور زنان در ورزشگاه آزادی در رسانه های چین

به گزارش سلام نو، رسانه های چین به طور گسترده اولین حضور زنان ایرانی در ورزشگاه آزادی در طول چهار دهه گذشته را بازتاب داده و آن را تاریخی توصیف کردند.

تارنمای یی سی چین روز جمعه گزارش کرد برای نخستین بار زنان ایرانی توانستند در این ورزشگاه و از نزدیک یک دیدار بین تیم های ملی فوتبال ایران و کامبوج را تماشا کنند.

این گزارش خاطر نشان می کند مردم ایران از جمله زنان این کشور به طور کلی به ورزش های همگانی از جمله والیبال، فوتبال و بسکتبال علاقه زیادی دارند و از نزدیک مسابقات را دنبال می کنند.

خبرگزاری شینهوا هم گزارش کرده است نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ نفر از زنان ایران توانستند برای ورود به آزادی و تماشای این مسابقه بلیت خریداری کنند.

این ورزشگاه بنا به این گزارش می تواند ۱۰۰ هزار نفر را در خود جای دهد و اولین ورود زنان در این ورزشگاه بسیار پرشور بوده است و انتظار می رود این شرایط در آینده نیز ادامه یابد و زنان در ورزشگاه حضور پررنگ تری داشته باشند.

تلویزیون مرکزی چین هم در گزارشی آورده است حضور زنان و تشویق های آنها برای بازیکنان ایرانی نیز روحیه بخش است و البته این باعث می شود تا جو ورزشگاه نیز ایده آل تر شود.

گزارش حاکی است ایران تحت فشار فیفا دست به چنین کاری نزده است بلکه مدت ها است دولت ایران بر روی این موضوع کار می کند و پس از هماهنگی میان نهادهای مختلف این تصمیم گرفته شده است.

روزنامه ساوت چاینا مورنینگ پست هنگ کنگ هم حضور زنان ایرانی در ورزشگاه را تاریخی توصیف کرده و افزوده است که آنها بتدریج دسترسی بیشتری به ورزشگاه ها خواهند داشت.

این گزارش می افزاید در طول چند دهه گذشته بندرت زنان ایرانی در ورزشگاه ها حضور یافته اند اما به مرور زمان ایران به دنبال برطرف کردن این محدودیت ها است./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

تساوی سرد و بی تاثیر استقلال مقابل تراکتورسازی در ورزشگاه خالی آزادی/تصاویر

مهم ترین دیدار هفته بیست و چهارم لیگ برتر به تساوی میان استقلال و تراکتورسازی انجامید...

مخالفت پرسپولیس با تونل ضدعفونی ورزشگاه آزادی

 باشگاه پرسپولیس با نصب تونل ضدعفونی در ورزشگاه آزادی را قبول نکرد و تونل خود را نصب ...

استقلالی‌ها سکوهای ورزشگاه آزادی را پر کردند + عکس

باشگاه استقلال برای پر کردن ورزشگاه آزادی از پرچم‌های هواداری استفاده کرد.

شرط ورود ورزشکاران به آزادی اعلام شد

قدرت‌الله سیف مدیر ورزشگاه آزادی اظهار کرد: همه ورزشکاران و مربیان باید قبل از ورود ب...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news