اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 05 اسفند 1398
19 مهر 1398 19 مهر 1398
13:03 13:03
خطیب نمازجمعه تهران:

ترکیه در باتلاق آمریکا گرفتار می‌شود / راهپیمایی اربعین اگر از آسمان تیر و سنگ هم ببارد برگزار می‌شود

سید احمد خاتمی خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان اینکه راهپیمایی اربعین به شیعیان اختصاص ندارد و متعلق به همه محبان حسین(ع) است گفت توطئه دشمن نمی‌تواند جلوی زائران را بگیرد.

نصیحت امام جمعه تهران به اردوغان /از آسمان تیر و سنگ هم ببارد به راهپیمایی اربعین می‌رویم

خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت:راهپیمایی اربعین به شیعیان اختصاص ندارد بلکه محبت به حسین(ع) هنجار بین‌المللی و اسلامی است.

به گزارش سلام نو، آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران ضمن دعوت خود و دیگران به تقوای الهی، گفت: امروز راه‌پیمایی اربعین جهان اسلام را معطر کرده است، آنهای که در این راهپیمایی شرکت می‌کنند در سویدای عشق به خدای حسین (ع) هستند.

وی با بیان اینکه این راهپیمایی نه تنها در جهان اسلام بی‌نظیر است بلکه در کل جهان بی‌نظیر است، ادامه داد: بیش از ۲۰ میلیون نفر یک مسیر ۸۰ کیلومتری را طی کنند که با مدیریت مردمی انجام می‌شود و  یک شعار مشخص دارند که شعار لبیک یا حسین(ع) است که این یکی از مصادیق تکریم شعائر است.

بخش‌های مهم سخنان خاتمی را به نقل از تسنیم بخوانید:

*‌ (با بیان اینکه راهپیمایی  اربعین ۴ عنوان قرآنی دارد): اولین عنوان، بیعت با امام حسین(ع) است که بیعت با حسین(ع) بیعت با رسول‌الله است. بیعت با رسول‌الله هم بیعت با خدا است که بیعت با خدا مسبب رضایت او است.

* عنوان دوم خشم آوردن دشمن است. توطئه‌های در خارج و داخل عراق شکل گرفته تا این مراسم برگزار نشود که قطعاً اگر از آسمان تیر و سنگ ببارد دوستداران حسین (ع) به این راهپیمایی می‌روند.

* جلوه سوم راه‌پیمایی اربعین تولی و تبری است، تولی یعنی دوست داشتن و تبری یعنی دشمن دانستن دشمنان اهل بیت‌ است.

* جلوه چهارم وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ است، راهپیمایی اربعین به شیعیان اختصاص ندارد بلکه محبت به حسین(ع) هنجار بین‌المللی و اسلامی است. محل تجمع الهیون عالم است به همین دلیل است که ۳ میلیون نفر ۴ برابر سال گذشته از ایران برای این مراسم اسم نویسی کرده‌اند.

* مسیحیان یهودیان و اهل تسنن در این راهپیمایی شرکت می کنند.

* (در واکنش به حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه): مطلب روشن این است، این کار ترکیه تجاوز به یک کشور است. موضع نظام در مقابل این اتفاق ناصحانه و توقف فوری حملات و خروج فوری از خاک سوریه است.

* یک نصیحت به دولت ترکیه دارم. نصیحتم این است که عربستان به عنوان نوکر آمریکا حرف آمریکا را شنید و در باتلاق افتاده است. یک هفته‌ای می‌خواست کار یمن را تمام کند و الان پنج سال است رزمندگان یمنی پیروز هستند. ترکیه به این دام نیافتد. بلافاصله بعد از خروج آمریکا از سوریه نیروهای ترکیه‌ای جای آنان را پر می‌کنند، مراقب باشید باتلاق جدید برای خودتان درست نکنید.

/خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

برگزاری نماز جمعه این هفته تهران به امامت احمد خاتمی

سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران است.

عدم حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، جفا به انسانیت است

آیت‌الله محمد امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران گفت: ۲۲ بهمن نعمت است و هرکسی در خان...

بازتاب خطبه های رهبر انقلاب در رسانه های عربی

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، در بسیاری از رسا...

حضور سران قوا و مقامات ارشد نظام در نماز جمعه تهران +عکس

سران قوا و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در نماز جمعه تهران حاضر شدند.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news