اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 27 مهر 1398
19 مهر 1398 19 مهر 1398
17:25 17:25
امام‌جمعه قزوین:

پاسخ محکمی به حمله کننده به نفت‌کش ایرانی می‌دهیم

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام‌جمعه قزوین امروز در واکنش به حادثه برای نفت‌کش ایرانی اعلام کرد: پاسخ محکمی به دشمن و مستکبری که این اقدام را انجام داده می‌دهیم و این کار بدون پاسخ باقی نخواهد ماند.

امام‌جمعه قزوین

به گزارش سلام نو، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی برگزار می‌شود، با اشاره به حمله به یک نفت‌کش ایرانی طی روز جاری گفت: این حرکت از سوی هر دشمن و مستکبری که صورت گرفته بدون پاسخ باقی نخواهد ماند و این اقدام شبیه همان اقدامی است که زمانی صدام ملعون انجام داد و فرودگاه مهرآباد را بمباران کرد و ایران اسلامی جواب دندان‌شکنی به او داد، این اقدامی که علیه کشتی ایرانی صورت گرفت با پاسخ محکمی از سوی ما روبه‌رو خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به تحولات اخیر منطقه بیان کرد: گویا سران ترکیه و آمریکا طی توافقی که انجام داده‌اند تصمیم به حمله ناجوانمردانه به سوریه گرفته‌اند که این حمله برای تضعیف دولت سوریه است؛ گویا دشمن در سوریه به دنبال بازگشت داعش است اما با سیلی محکمی که عوامل آمریکایی- سعودی و اسرائیلی طی سالیان گذشته در سوریه خورده‌اند به‌خوبی می‌دانند که سوریه جای عرض‌اندام آن‌ها نیست.

وی عنوان کرد: امروز آمریکایی‌ها از ترس اینکه پای داعشی و تروریست‌ها به آمریکا و اروپا باز نشود به دنبال هدایت آن‌ها به کشورهای منطقه هستند. آمریکا زمانی که از سوریه خارج می‌شود باید ولیده‌های نامشروع و نامیمونش را با خود از این کشور بیرون ببرد، ما هم مطمئن هستیم آمریکا با انتقام الهی به‌واسطه ظلم‌هایی که به مسلمانان و مظلومان جهان داشته به‌زودی نابود خواهد شد.

امام‌جمعه قزوین عنوان کرد: آمریکایی‌های که روزی به چشم حقارت به ایران نگاه می‌کردند امروز ما آن‌ها را زیر پا گرفته و تحقیرشان کرده و بر آن‌ها آقایی می‌کنیم. این آقایی مسلمانان بر مستکبران آمریکایی هر روز افزایش پیدا کرده و حقارت مستکبران هر روز بیشتر می‌شود که خدای متعال را از این نعمت سپاسگزاریم.

وی خاطرنشان کرد: به ترکیه توصیه می‌کنیم که دست از این ماجراجویی و شیطنت در سوریه بردارد، مردم مظلوم سوریه در این حمله مجروح و آواره شدند؛ آن‌ها این ظلم را ادامه ندهند زیرا این خیانت و ظلم دامن آن‌ها را خواهد گرفت.

درب‌های شعر مولوی و حافظ را نبندیم

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به روز بزرگداشت حافظ تصریح کرد: در اشعار مولوی و حافظ گاهی نکاتی را شاهد هستیم که بسیار قابل اهمیت است و به زبان این شعرای بزرگ حقایقی جاری شده که اهمیت بسیاری دارد. اینکه مولوی از شهدا و حادثه کربلا می‌گوید و این اشعار تا به امروز ماندگار شده زمینه بسیار خوبی است زیرا عده زیادی از مردم جهان از طریق همین اشعار وارد دنیای دین و اسلام می‌شوند.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: اگر ما درب‌های شعر مولوی و حافظ را ببندیم ممکن است مردم جهان از درب وهابیت با اسلام آشنا شوند، بنابراین ما باید درب معنویت را با محوریت شعرهای روحانی شعرای بزرگ خود باز بگذاریم البته کجی و انحراف در هر شعری در جای خود قابل بحث است، اما باید سرمایه‌های عظیم معنوی در اشعار ما به مردم دنیا معرفی شود.

این خطیب نماز جمعه ابراز کرد: نباید در مقابل عده‌ای که از طریق اشعار مولوی و مثنوی و حافظ وارد اسلام می‌شوند موضع گیری کرده و آن‌ها را تکفیر کنیم. در برخی از اشعار حافظ عطر ظهور منجی عالم بشریت به استشمام می‌رسد که زیبایی اشعار می‌تواند عامل جذب کننده دل‌های بسیاری از مردم جهان شود.

وی ابراز کرد: ما باید جهان تشنه معنویت را از طریق همین اشعار و ادبیات به امیرمومنان (ع) و نهج البلاغه و طریق حق اهل‌بیت (ع) و ظهور راهنمایی کنیم.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

حسن روحانی به حمله موشکی به سابیتی واکنش نشان داد /عمران خان برای میانجیگری بین ایران و عربستان به تهران آمده است

نشست خبری رئیس جمهور با نخست وزیر پاکستان که ظهر امروز برگزار شد با خبرهای مهمی همراه...

سابیتی به سرعت به سمت ایران می‌آید / 10 روز دیگر نفتکش در آب ایران است

نصرالله سردشتی مدیرعامل شرکت ملی نفت‌کش گفت: نفت‌کش سابیتی که مورد حمله قرار گرفته بو...

شمخانی از دستیابی به سرنخ‌های حمله به نفتکش ایرانی خبر داد / پاسخ این ماجراجویی خطرناک را می‌دهیم

 دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره حمله به نفت کش ایرانی در دریای س...

واکنش انگلیس به انفجار در نفتکش ایرانی

 هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی در دریای سرخ و انفجار در آن توسط سخنگوی وزارت امور خارجه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news