اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
19 مهر 1398 19 مهر 1398
19:52 19:52
بیرانوند:

از موقعی که توانستم پنالتی رونالدو را بگیرم، اعتماد به نفس خوبی گرفتم

علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی ایران

به گزارش سلام نو، علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی ایران درباره پیروزی این تیم مقابل کامبوج در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ظهر امروز در برنامه ورزش و مردم روی خط آمد و در خصوص شرایط خودش در تیم ملی و باشگاه پرسپولیس اظهاراتی را مطرح کرد.


از موقعی که توانستم پنالتی رونالدو را بگیرم، اعتماد به نفس خوبی گرفتم


خدا را شکر در جام جهانی برای من اتفاقات خوبی رقم خورد و من از موقعی که توانستم پنالتی رونالدو را بگیرم، اعتماد به نفس خوبی گرفتم و توانستم شرایط خود را بهتر کنم. امیدوارم که بتوانم در آینده هم به تیم ملی کمک کنم.


شرایط خوبی مقابل کامبوج داشتیم. باید از کادر فنی تشکر کرد که در این بازی از بازیکنان به نحو احسن استفاده شد. بعضی بازیکنان اولین بار بود که توانستند به تیم ملی راه پیدا کنند و گلزنی کنند. مثلا مهرداد محمدی اولین گلش را برای تیم ملی زد. بعضی از بازیکنان تیم ملی جزو پدیده‌های لیگ هستند و این نشان می‌دهد که در لیست تیم ملی هیچ‌کس ثابت نیست و هر کسی می‌تواند جواب اعتماد ویلموتس را بدهد.


اگر در این بازی گل می خوردیم 14 گل دیگر لطفی نداشت


کامبوج بازی قبل مقابل بحرین را یک بر صفر باخته بود و ما می‌دانستیم که اگر در دقایق اول نتوانیم مقابل این تیم به گل برسیم، کار سختی در پیش داریم اما خدا را شکر در دقیقه‌های اول به گل رسیدیم و توانستیم این بازی را با پیروزی پشت‌سر بگذاریم. به نظر من شاید اگر در این بازی که ۱۴ گل زدیم، گل می‌خوردیم کار به طور کامل انجام نمی‌شد و آن گل‌ها کارایی خود را از دست می‌داد چون من هم می‌خواستم به نوبه خودم به تیم ملی کمک کنم که خدا را شکر این اتفاق افتاد.


قرار است فدراسیون پاداش های ما را بدهد


ما در حال حاضر شرایط خوب و تمرینات خوبی داریم. قرار است پاداشی که برای بازیکنان تیم ملی در نظر گرفته شده،‌ داده شود تا شرایط بهتر شود. برد ۱۴ بر صفر تیم ملی مقابل کامبوج می‌تواند اتفاق خوبی برای ما باشد چون در بازی بعدی مقابل سختی مقابل بحرین داریم و نباید مقابل این تیم مغرور شویم. ما با تعداد گل‌هایی که به کامبوج زدیم به این تیم احترام گذاشتیم و امیدوارم که در بازی برابر بحرین بتوانیم یک بازی خوب ارائه دهیم و به این تیم هم احترام بگذاریم.


بازیکنان کامبوج هر چه گل می‌خوردند اعتماد به نفسشان بیشتر می‌شد


در چنین بازی‌های برای دروازه‌بان موقعیت کم پیش می‌آید و دروازه‌بان باید تمرکز لازم را داشته باشد که در آن تک موقعیت‌ها بتواند عملکرد خوبی از خودش ارائه دهد. در نیمه اول موقعیت‌های بازی در محوطه جریمه تیم ما کم بود اما در نیمه دوم شرایط مقداری فرق کرد. نکته جالب توجه این بود که بازیکنان کامبوج هر چه گل می‌خوردند اعتماد به نفسشان بیشتر می‌شد. انگار آن‌ها آمده بودند که در این بازی یاد بگیرند و ترسشان در چنین بازی‌هایی بریزد.


۱۴ گلی که تیم کامبوج خورد به خاطر دروازه‌بان تیمش بود چون اگر او نبود، کامبوج گل‌های بیشتری دریافت می‌کرد. آرزو می‌کنم که این دروازه‌بان به لحاظ روحی و روانی وضعیت خرابی پیدا نکند چون او موقعیت‌های زیادی در این بازی گرفت.


دفاع من هرکسی که باشد من با آن راحت هستم


شما خودتان این مساله را می‌دانید که دروازه‌بان شرایطش طوری است که همه بازیکنان را از عقب می‌بیند. من با بازیکنان تیم ملی راحت هستم و دفاع من هم هر کسی باشد، اگر بتواند به وظایف خود عمل کند، اتفاقات خوبی رخ می‌دهد.


بعد از بازی مقابل بحرین قراردادم را تمدید می کنم


من با پرسپولیس قرارداد دارم و قرار است که دو سال دیگر هم تمدید کنم. طبق صحبت‌هایی که با آقای انصاری‌فرد داشتیم، قرار است بعد بازی با بحرین این اتفاق بیفتد. فقط قرار شده که یک بند در متن قرارداد من باقی بماند و آن هم این است که من اگر می‌خواهم لژیونر شوم، بتوانم این کار را انجام دهم و بتوانم به لحاظ مالی به پرسپولیس کمک کنم.

فصل پیش هم در این مقطع 1 امتیاز داشتیم


آقای کالدرون دوران سختی را می‌گذارند. او ۲۲ بازیکن دارد که همه آن‌ها از شرایط بسیار خوبی برخوردار هستند. زمان آقای برانکو ما ۱۴-۱۳ بازیکن داشتیم و حتی در فینال آسیا از چند بازیکن امید استفاده کردیم. امسال اما شرایط برای ما سخت است. ما فصل گذشته از ۶ بازی ۱۰ امتیاز گرفتیم و الان هم از ۶ بازی ۹ امتیاز گرفتیم و در هفته‌های آینده سه بازی مهم در پیش داریم که ۲۹ مهر مقابل پیکان بازی داریم. در کل باید بگویم که تیم خوبی داریم. شاید اگر دست کالدرون خالی‌تر بود، کار راحت‌تری داشت چون من‌ می‌بینم کالدرون تا یک ساعت قبل بازی هم شرایط سختی برای ترکیب بازیکنان دارد.


سید جلال هرفصل یک کفش جدید می گیرد


سید جلال بازیکنی است که هر وقت سنش بالاتر می‌رود،‌ یک کفش جدید می‌گیرد و ما هر سال می‌گوییم که آیا این کفش آخر اوست یا خیر. سید جلال بعد از بازی برابر صنعت نفت آبادان دچار مصدومیت شد و دو هفته تمرین نکرد و بعد از بازی برابر شهرخودرو، صلاح دیده شد در تمرینات حضور نداشته باشد اما در حال حاضر کاپیتان تیم پرسپولیس با قوت در تمرینات حضور دارد.


پرسپولیس امسال یک جام خواهد آورد


امسال سالی است که ما اگر قهرمان بشویم، بزرگی خودمان را نشان دادیم و می‌توانیم خودمان را ثابت کنیم چون در سه سال گذشته تیم ما با برانکو قهرمان شد و امسال هم اگر بتوانیم با کالدرون قهرمان شویم می‌توانیم ثابت کنیم که بازیکنان هستند که در این مسیر نقش برجسته داشتند. من هیچ وقت حرفی نزدم که به آن نرسم و الان هم می‌گویم که پرسپولیس امسال یک جام خواهد آورد. شک نکنید کار ما از هفته هشتم به بعد راحت‌تر خواهد شد چون ما بازی‌های سخت خود را انجام دادیم و می‌توانیم بازی‌های راحت‌تری را برای خود داشته باشیم.


من نامزد جایزه «رویای بزرگ» هستم


یک جایزه‌ای قرار است تحت عنوان «رویای بزرگ» به مناسبت کارهایی که فرد در قبال مردم کشورش انجام داده، داده شود. این مراسم ۸ آبان ماه برگزار می‌شود و من هم به علت کارهایی که در سیل اخیر انجام دادم و کارهای دیگر به عنوان نامزد این جایزه به این مراسم می‌روم. این را در حقیقت بگویم که این مردم بودند که برای خودشان کار انجام می‌دهند و من نماینده مردم هستم.


همه بازیکنان اول به خاطرهواداران و بعد برای پول بازی می کنند


بازیکنانی هستند که شاید سه سال با تیم قرارداد دارند و سالی ۳- ۲.۵ میلیارد تومان دریافت کنند. بعضی‌ها هم هستند که در متن قراردادشان ۳ میلیارد نوشته می‌شود اما در اصل ۶ میلیارد می‌گیرند که تیم بهتر قوی شود. من شاید از پرسپولیس ۹ میلیارد بگیرم اما نمی‌دانند که من باید ۳ سال در پرسپولیس باشم که آن ۹ میلیارد تومان را دریافت کنم. این را بگویم که کسی در پرسپولیس بیشتر از ۳- ۲.۵ میلیارد تومان نمی‌گیرد و این را می‌دانم که بازیکنان اول به خاطر هواداران و بعد به خاطر پول به تیم می‌آیند.


اخبار مرتبط

icon news

بیرانوند چه زمانی به بلژیک می‌رود؟

ویزای دروازه بان ملی پوش کشورمان برای سفر به بلژیک تا پایان هفته جاری صادر می‌شود.

مخالفت پرسپولیس با تونل ضدعفونی ورزشگاه آزادی

 باشگاه پرسپولیس با نصب تونل ضدعفونی در ورزشگاه آزادی را قبول نکرد و تونل خود را نصب ...

پای کرونا روی گلوی لیگ برتر / فدارسیون به تعطیلی لیگ رضایت می‌دهد؟

باید دید در این وضعیت که بازیکنان دیگر تیم‌ها هم در حال ابتلا به کرونا هستند و وضع بر...

پیمان یوسفی بازی پرسپولیس را گزارش می‌کند

دیدار امشب پرسپولیس-شاهین شهرداری بوشهر توسط  پیمان یوسفی گزارش خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news