اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
20 مهر 1398 20 مهر 1398
17:15 17:15

نانوایی ها ملزم به درج وزن چانه شدند

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، نانوایی های آزاد پز باید ضمن اعلام وزن چانه قیمت نان ها را به مردم اعلام کنند در غیر این صورت تخلف انجام شده است

نانوایی‌های آزادپز به درج قیمت نان و وزن چانه ملزم شدند

به گزارش سلام نو، حسین ابراهیمی رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان  در خصوص تغییرات قیمت نان با اشاره به اینکه تشدید واحدهای نظارتی بر فروش نان در نانوایی ها، اظهارداشت: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار باید نانوایی های آزاد پز ضمن اعلام وزن چانه قیمت نان ها را به مردم اعلام کنند در غیر این صورت تخلف انجام شده است.

وی افزود: علاوه بر این نصب بنر قیمت انواع نان در نانوایی ها اجباری شده است.

صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در خصوص قیمت نان با آراد یارانه‌ای و آزادپز در استان تهران گفته بود: در بخش یارانه‌ای قیمت نان در شهر تهران بربری با ۵۶۰ گرم وزن چانه هزار تومان، سنگک با ۵۶۰ گرم وزن چانه یک‌هزار و ۲۰۰ تومان، تافتون ۲۳۰ گرم وزن چانه ۵۵۰ تومان و لواش با ۱۵۰گرم وزن چانه ۳۰۰ تومان اعلام شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: در بخش نانوایی‌های آزادپز شهر تهران قیمت نان بربری با ۵۸۰ گرم وزن چانه هزار و ۵۰۰ تومان، سنگک با ۶۵۰ گرم وزن چانه یک‌هزار و ۸۰۰ تومان، تافتون ۲۸۰ گرم وزن چانه ۸۵۰ تومان و لواش با ۱۷۰گرم وزن چانه ۴۵۰ تومان است.

وی با اشاره به قیمت اعلام‌شده در شهرستان‌های استان تهران بیان داشت: بخش یارانه‌ای قیمت نان در شهرستان‌های تهران بربری با ۵۴۰ گرم وزن چانه هزار تومان، سنگک با ۶۵۰ گرم وزن چانه یک‌هزار و ۱۰۰ تومان، تافتون ۲۳۰ گرم وزن چانه ۵۰۰ تومان و لواش با ۱۵۰گرم وزن چانه ۳۰۰ تومان است.

صادقی اضافه کرد: در بخش آزادپز قیمت نان در شهرستان‌های این استان بربری با ۵۸۰ گرم وزن چانه هزار و ۳۰۰ تومان، سنگک با ۶۵۰ گرم وزن چانه یک‌هزار و ۶۰۰ تومان، تافتون ۲۳۰ گرم وزن چانه ۸۰۰ تومان و لواش با ۱۷۰ گرم وزن چانه ۴۰۰ تومان اعلام شده است.

به‌گفته وی، اضافه کردن کنجد و سبزی‌ها به نان در شهر تهران ۵۰۰ تومان و در شهرستان‌های این استان بستگی به توافق سفارش‌دهنده و نانواست. در حال حاضر هشت هزار و ۵۰۰ نانوایی در استان تهران وجود دارد و فعال است./ تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

ماشین‌های صفر کیلومتر باید از پارکینگ تخلیه شوند

بر اساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار نگهداری ماشین صفر کیلومتر در پارکینگ‌های سطح شهر ...

فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو پذیرفته نشد

رئیس شورای رقابت ادعای مبنی بر توافق این شورا با ستاد تنظیم بازار درباره‌ فرمول نهایی...

توضیح نوبخت درمورد سرنوشت قیمت نان

رییس سازمان برنامه و بودجه درباره خرید تضمینی گندم و قیمت نان در سال ۹۹ توضیح داد.

جلسه قیمت‌گذاری جدید خودرو بی نتیجه ماند

در اولین جلسه خودرویی ستاد تنظیم بازار در سال جدید، در میان حاضران جلسه بر سر قیمت گذ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news