اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

جمعه 02 فروردین 1398
13 دی 1397
18:15

روس ها می خواهند اما نمی توانند ایران را از سوریه بیرون کنند

روزنامه اسرائیل معاریو نوشت: نتانیاهو مدعی است که به لطف روابط نزدیک او با شخص پوتین، سقوط جنگنده روسی نیز در روابط دو طرف تاثیر واضحی نداشته است.

نتانیاهو تحت تاثیر لبخندهای پوتین قرار بگیرد؛ روس ها می خواهند اما نمی توانند ایران را از سوریه بیرون کنند

به گزارش سلام نو ،  در ادامه این مطلب آمده است: اگر این چند خط از مطلب را به زبان روسی در یکی از روزنامه های ملی در سوریه منتشر می کردم، می توانستیم صدای بلند خنده را تا قدس هم بشنویم! هر یک از مردم عادی روسیه که رابطه ای با دستگاههای اطلاعاتی پوتین ندارد نیز می تواند به شما بگوید: تحت تاثیر لبخندهای پوتین قرار نگیرید؛ چرا که وی بعنوان کسی که در یکی از بزرگترین دستگاههای اطلاعاتی در جهان آموزش دیده است، در تظاهر کردن تبحّر بالایی دارد و مادامی که فعالیتهای تسلیحات دفاعی هوایی در سوریه و لبنان به منافع روسیه در منطقه اسیبی نرساند، پوتین به نتانیاهو لبخند می زند!

رئیس جمهور روسیه به خوبی می داند که راه کوتاه به سمت ترامپ، در هر موضوعی، از نخست وزیر اسرائیل می گذرد و بر این اساس، حفظ روابط نزدیک ظاهری با کانال اسرائیل، برای روسیه اهمیت زیادی دارد. علاوه بر اینکه روسیه نیز مانند اسرائیل به دنبال دور کردن ایرانی ها از سوریه است؛ چرا که حضور ایرانی ها موجب دشواری تثبیت جایگاه روسیه در سوریه می شود؛ با این حال، روسها به دلایل مختلفی نمی توانند ایران را از سوریه دور کنند. از این رو، هر حمله اسرائیلی به اهداف ایرانی در سوریه، اگر نگوییم، با خوشحالی مسکو، که با سکوت آن مواجه می شود.

همه اینها در حالی است که نیروهای آمریکایی نیز قصد خروج از سوریه را دارند و همین مساله بار دیگر به ما ثابت می کند که حتی امکان اعتماد به بزرگترین دوستمان، ترامپ، هم وجود ندارد.

واضح است که رئیس جمهور آمریکا با تصمیم ناگهانی اش، هیچ توجهی به منافع دولت اسرائیل نداشته است و این اقدام، لزوما چراغهای قرمز در قدس را روشن می کند.

با اینکه صحبت از انتقال گروه کوچکی متشکل از 2000سرباز آمریکایی است، اما این اقدام، اشاره نگران کننده ای برای هر طرفی است که به دولت ترامپ اعتماد کند. شکی نیست که عقب نشینی نیروهای آمریکایی، ایران را برای اثبات وجود در سوریه، از طریق گسترش حضور شبه نظامیان شیعه و مسلح سازی حزب الله با موشکها، تحریک می کند. به این ترتیب، منظومه متمرکز و گسترده ای در سوریه شکل می گیرد که تبدیل به یک تهدید واقعی برای اسرائیل می شود و در ادامه، مقابله آن با اسرائیل، حتمی خواهد بود./انتخاب

اخبار مرتبط

هژمونی پوشالی سعودی!

فعالیت های ترامپ پس از روی کار آمدن موجب شده عربستان سعودی احساس کند یک هژمونی در خاو...

به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان توسط آمریکا تبعات خطرناکی دارد

دبیر کل اتحادیه عرب هرگونه به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان را به منزله...

پیام توئیتری نماینده مسلمان آمریکا به مناسبت نوروز

 نماینده مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار پستی در فضای مجازی نوروز را به ایرانی...

سفربشار اسد به عراق

 احتمالا رئیس جمهوری سوریه به زودی به عراق سفر می‌کند.

دیدگاه خود را بنویسید