اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 13 تیر 1399
21 مهر 1398 21 مهر 1398
13:20 13:20
در پی ریزش موی جمعی از دانش آموزان اتفاق افتاد

جمع آوری قطره غیرمجاز ضدشپش

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد اعلام کرد در پی استفاده از قطره غیرمجاز ضدشپش در مدارس، باعث ریزش موی برخی دانش‌آموزان شده است.

شبکه بهداشت لامرد خواستار جمع آوری قطره غیرمجاز ضدشپش شد

به گزارش سلام نو، در پی ریزش موی جمعی از دانش آموزان شهرستان لامرد، شبکه بهداشت و درمان لامرد خواستار جمع آوری قطره غیرمجاز ضدشپش در سطح مدارس شهرستان شد.

«محمد احمدی» رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد با اعلام این خبر گفت: مدتی است یک نوع قطره غیر مجاز ضدشپش با عنوان «تیر خلاص شپش» در سطح مدارس توزیع می شود که مورد تایید این اداره نیست.

وی افزود : متاسفانه‌ این قطره از سوی برخی در بازار لامرد و جلو در مدارس  فروخته می شود و تعداد زیادی از والدین نیز به علت ترس از شپش و یا پیشگیری از سرایت آن به فرزندان‌شان آن را خریداری و مورد استفاده قرار می‌دهند که در روزهای اخیر بسیاری از دانش آموزان  پس از مصرف آن با ریزش مو و مشکلات پوستی مواجه شده‌اند که تاکید می‌شود والدین از تهیه و مصرف این داروهای غیر مجاز خودداری کنند.

احمدی  همچنین گفت: هرگونه مواد دارویی و بهداشتی که توسط آموزشگاه یا مدارس برای مصرف تهیه می‌شود باید دارای مجوز و نشان  سازمان غذا و دارو که عبارت از لوگوی سازمان غذا و دارو (سیب) و شماره پروانه بهداشتی است، باشد./ایلنا

دیدگاه خود را بنویسید

icon news