اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 15 تیر 1399
21 مهر 1398 21 مهر 1398
15:45 15:45

درخواست عجیب یک نماینده مجلس از رئیس دستگاه قضا ؛ وزرای نیرو و کشور را محاکمه کنید!

حسن کامران دستجردی عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس با انتقاد از عملکرد وزیر نیرو گفت: وزیر نیرو تنها یک بار آن هم با هلیکوپتر به استان اصفهان سفر کرده و مشکلات  آنجا را بررسی کرده است اما برای این منطقه‌ نه منبع جدید آبی و نه حقابه‌ای  پیش‌بینی نشده است.

از رئیس دستگاه قضا تقاضا داریم وزرای نیرو و کشور را محاکمه کند

به گزارش سلام نو، حسن کامران دستجردی در نشست علنی نوبت صبح امروز مجلس شورای اسلامی در  نطق میان دستور از دولت و ملت عراق برای خدمات رسانی مطلوب به زوار ایرانی و غیرایرانی تشکر کرد و در تذکری به ستاد عتبات و دست اندرکاران آن، گفت: چرا مسئولان مذکور زمانی که دولت عراق اعلام کرد ویزا مجانی است برنامه‌ریزی مناسبی را برای جابجایی، حمل و نقل و اسکان مردم در دستور کار قرار ندادند.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در تذکری به مجلس، افزود: سیاست های کلی نظام قانونگذاری، توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد و از سویی نظراتی نیز راجع به الگوی ایرانی- اسلامی پیش بینی شد که کمیسیون شوراها آن را جمع بندی کرد اما متاسفانه هنوز به سرانجام نرسیده که در این رابطه نیاز است در زمان مناسب پیگیری ابلاغیه ها در دستور کار قرار گیرد.

وی مهمترین مشکل اصفهان را کمبود آب دانست و گفت: وزارت نیرو تاکنون در رابطه با آب، آمایشی عمل نکرده سوال اینجا است که وقتی حق حقابه دار را نمیدهید بارگذاری جدید در این حوزه چه معنایی دارد و از کدام منبع داده می شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم یادآور شد: نشستی در کمیسیون امنیت ملی با حضور دکتر لاریجانی و مسئولان مربوطه در مورد مشکل آب اصفهان برگزار شد اما هیچ دستگاهی جوابگو نیست، بنابراین وقتی هیچ کس جوابگو نیست مردم تجمع میکنند البته راهکار برخورد با کشاورزان نیست، بلکه وزیر نیرو باید محاکمه شود. هر گونه بارگذاری جدید بدون اینکه منبع آن وجود داشته باشد اقدامی نامناسب است به ویژه اینکه آب شرب اصفهان نیر دچار مشکل بوده و آب برخی از محلات آن نیز به طور مداوم قطع است و در برخی موارد نیز از آب چاه استفاده می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: وقتی برای منطقه‌ای نه منبع جدید آبی و نه حقابه پیش‌بینی میشود نباید برخوردهای چکشی صورت گیرد؛ وزیر نیرو تنها یک بار آن هم با هلیکوپتر به استان سفر و مشکلات را بررسی کرد و از نزدیک پای درد دل کشاورزان ننشست.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس یادآور شد: تاکید کردیم که ستاد زاینده رود تشکیل تا مدیریت آب به درستی انجام شود اما متاسفانه توجه نشد؛ در این رابطه از رئیس دستگاه قضا تقاضا داریم وزرای نیرو و کشور را محاکمه کند زیرا این دو وزیر مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آوردند و حق مردم را تضییع کردند در این رابطه باید با دانه درشت ها برخورد کرد.

بیشتر بخوانید: رییسی: دستگاه قضایی از آزادی بیان نمایندگان صیانت خواهد کرد

وی از اقدام دیوان محاسبات در قطع فوق العاده های ایثارگری انتقاد کرد و گفت: در این رابطه خلاف ماده ۸۸ و ۶۱ قانون برنامه عمل شده، شما جلوی ریخت و پاش ها را بگیرید چرا زورتان به فرزندان شهیدان رسیده در این رابطه نیاز است دست از این اقدامات بردارید.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم خطاب به رئیس بنیاد شهید گفت: باید حقوق های نجومی و خارج از شمول ها قطع شود.

وی ادامه داد: می طلبد رئیس جمهور ترکیه سریع تر  دست از حمله به کردهای سوریه بردارد.

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

جزئیات حواشی سخنرانی ظریف در مجلس + فیلم

وزیر خارجه در جلسه علنی امروز مجلس در رابطه با مسائل سیاست خارجی و دیپلماسی اقتصادی ب...

کمیسیون فرهنگی مجلس و نمایندگانی که آن را نمی‌خواهند!

سوال مهم از بزرگان و مدیران مجلس این است که چهره فرهنگی و اجتماعی این چنین در مجلس کم...

تنش در صحن علنی مجلس/ وزیرخارجه: از مهمان نوازی شما تشکر می‌کنم + فیلم

محمدجواد ظریف وزیر خارجه که امروز در صحن علنی مجلس حضور داشت با برخورد تند برخی نماین...

سیاست خارجی حوزه دعوای جناحی نیست/ برجام سند افتخار ایران است

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت: امروز مهم‌تر از هر چیزی انسجام درونی است، ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news