اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 14 تیر 1399
21 مهر 1398 21 مهر 1398
20:24 20:24

استقبال حزب الله از مواضع باسیل در اتحادیه عرب

معاون دبیر کل حزب الله لبنان با قدردانی از اظهارات وزیر خارجه این کشور در نشست روز گذشته اتحادیه عرب، اظهارات او را بجا و به موقع عنوان کرد. حزب الله با حمایت از اعتراضات تاکید کرد که به خیابان نمی‌آید.

تقدیر شیخ نعیم قاسم از مواضع وزیر خارجه لبنان در نشست اتحادیه عرب

به گزارش سلام نو به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان، شیخ نعیم قاسم روز یکشنبه با صدور  بیانیه ای اعلام کرد که  وزیر خارجه لبنان در نشست فوق العاده اتحادیه عرب درباره بازگشت سوریه به این اتحادیه،موضع شجاعانه ای اتخاذ کرد.

بر این اساس،  زمان بازگشت سوریه با عزت و احترام به اتحادیه فرارسیده است زیرا رهبری و ارتش و ملت سوریه در برابر خطرناک ترین توطئه ای که با هدف نابودی این کشور مقاوم و سیطره هرچه بیشتر اسرائیل بر منطقه طراحی شده بود، ایستادگی کردند.

شخ نعیم قاسم  خطاببه باسیل گفت: جناب وزیر! صحبت های شما به موقع بود، شاید کسانی را که به وعده ها و حمایت های دروغین دل خوش کرده اند هوشیار و بیدار کند؛ حاکمان عرب باید بدانند گفتگو و همکاری با یکدیگر برای حل و فصل مسائل برای همه سودمند است و دیگر طرح هایی که آمریکا و اسرائیل توسط  اشغالگران و متجاوزان و تروریست ها پیاده می کنند، کافی است.

سوریه باید به اتحادیه عرب برگردد

بیانیه معاون دبیر کل  حزب الله لبنان در حالی است که وزیر خارجه این کشور  روز گذشته در نشست ویژه وزیران خارجه اتحادیه عرب در قاهره گفت: آیا زمان بازگشت سوریه به آغوش اتحادیه عرب فرا نرسیده است؟ برای نجات ملت سوریه در این اجلاس گرد هم آمده ایم و باید با این کشور همصدا شویم.

این در حالی است که "سعد الحریری" نخست وزیر لبنان با سخنان دیروز جبران باسیل مخالفت کرد.

دفتر نخست وزیر لبنان امروز با صدور بیانیه ای بدون اشاره مستقیم به سخنان باسیل، تاکید کرد که موضوع بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تناسبی با  "منشور دولت لبنان" ندارد.

در بیانیه دفتر نخست وزیر لبنان بر سیاست دولت لبنان مبنی بر خودداری از ورود به تنش ها و دخالت نکردن در امور کشورهای عربی تاکید شده است.

نشست اضطراری وزیران  خارجه اتحادیه عرب دیروز پس از حمله نیروهای وابسته ترکیه به شمال شرق سوریه و افزایش تنش بین نیروهای مستقر در مناطق کردنشین و نیروهای تحت حمایت آنکارا، برگزار شد. حمله ترکیه در حالی صورت می گیرد که سوریه پس از شکست داعش به سمت آرامش نسبی پیش می رفت./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

کوزوو حزب‌الله لبنان را سازمانی تروریستی اعلام کرد

نخست وزیر کوزوو در اظهاراتی تصمیم گرفت هر دو شاخه نظامی و سیاسی حزب‌الله لبنان را ساز...

نگرانی تل آویو از انتشار فایل ویدئویی حزب الله لبنان علیه رژیم صهیونیستی

صهیونیستها به انتشار جدیدترین فایل ویدئویی از سوی حزب الله لبنان علیه رژیم صهیونیستی ...

اتحادیه عرب عملیات نظامی ترکیه در عراق را محکوم کرد

دبیر کل اتحادیه عرب به عملیات نظامی ترکیه در شمال عراق واکنش نشان داد.

عربستان بار دیگر خواستار بازگشت سوریه به اتحادیه عرب شد

سفیر عربستان در سازمان ملل اعلام کرد که سوریه باید یک روز به اتحادیه عرب بازگردد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news