اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 آبان 1398
22 مهر 1398 22 مهر 1398
09:45 09:45

افزایش قیمت بلیت اتوبوس نجف بخاطر سوء استفاده عراقی‌هاست

احمدرضا عامری رییس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری کشور درباره  افزایش قیمت‌ اتوبوس در عراق و مشکلات پیش آمده گفت : این افزایش قیمت از طرف رانندگان و خودروهای ایرانی نیست و برخی عراقی‌ها با سوء استفاده از شرایط ایجاد شده اقدام به افزایش قیمت اتوبوس کرده‌اند.

سوء استفاده عراقی‌ها از افزایش جمعیت زائران ایرانی با افزایش قیمت بلیت اتوبوس نجف

به گزارش سلام نو،احمدرضا عامری درباره افزایش نرخ قابل توجه قیمت بلیت اتوبوس تا سقف یک میلیون تومان به نجف در خاک عراق، اظهار داشت: هر چند که پیش‌بینی می‌شد امسال زائران اربعین حسینی نسبت به سال گذشته افزایش یابد اما میزان افزایش زائران فراتر از پیش‌بینی‌ها بود به همین دلیل تقاضا بسیار بیش از عرضه بود.

وی ادامه داد: موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد اما این افزایش قیمت‌ها از سوی رانندگان و خودروهای ایرانی اعمال نشده است و متاسفانه برخی از عراقی‌ها از شرایط ایجاد شده و افزایش تقاضا برای اتوبوس سوء استفاده کرده‌اند.

رییس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری کشور تاکید کرد: البته بخشی از این افزایش قیمت‌ها به اختلاف نرخ دینار و ریال برمی‌گردد.

عامری با بیان اینکه خدمات کمتر نشده بلکه جمعیت زائران حسینی نسبت سال گذشته افزایش یافته است، گفت:‌ اگر سازمان راهداری درخواست اعزام اتوبوس به خاک عراق برای افزایش عرضه بلیت را داشته باشد سریعا نسبت به اعزام اتوبوس اقدام خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: البته اعزام اتوبوس تابع مقررات ویژه‌ای از جمله شرط سن ناوگان و انجام فرایند کاپوتاژ است. اعزام اتوبوس به خاک عراق نیاز به مجوزهای خاص دارد و باید آیین نامه‌های مربوط به آن رعایت شود.

رییس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافری کشور ادامه داد: البته ناوگان ایرانی برای جابه‌جایی زائران تا نجف در اختیار مردم قرار دارد و این امکان برای زائران وجود داشت که با ناوگان کشورمان از خاک کشور تا نجف جابه‌جا شوند.    ‌

/ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

مسئولان کشور در مورد تحولات عراق موضع‌گیری درست داشته باشند

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تحولات عراق...

همه مرزهای ایران و عراق باز است

سید حمید حسینی دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه تمام مرزهای ایرا...

آمریکا در پی بی دولتی در عراق و لبنان است

نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آمریکا، اسرائیل و عربستان به د...

کیهان مقصر اصلی مشکلات عراق را اعلام کرد!

کیهان در یادداشتی که درباره اعتراضات این روزهای مردم عراق منتشر کرده به بررسی ریشه و ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news