اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 21 آذر 1398
22 مهر 1398 22 مهر 1398
12:20 12:20

فوتبال سیاسی فرانسه و ترکیه امشب در انتخابی یورو 2020

تیم ملی فوتبال فرانسه و ترکیه امشب در شرایطی در مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ مقابل هم قرار می گیرند که این بازی متاثر از حمله ترکیه به کردهای سوریه است.

هواداران ترکیه

به گزارش سلام نو و به نقل از آس، دیدار امشب (دوشنبه) تیم ملی فرانسه و ترکیه فراتر از یک بازی ساده فوتبال خواهد بود. علاوه بر اهمیت این بازی به خاطر صدرنشینی در گروه H، حمله ترکیه به سوریه علیه کردها اختلاف دیگری در روابط دو کشور به وجود آورده است. این موضوع ممکن است خود را در ورزشگاه نشان دهد.

ترکیه هفتمین کشور در میزان مهاجرت به فرانسه است. ۳۰۱ هزار و ۹۵۰ ترک در این کشور زندگی می‌کنند. امشب در ورزشگاه استا دو فرانس تنها ۳ هزار و ۸۰۰ نفر می‌توانند در جایگاه‌های تیم مهمان حضور داشته باشند. بیش از ۶۰۰ پلیس برای این بازی خود را آماده کرده‌اند. این دو برابر تعداد نیروهای امنیتی است که برای بازی‌های ملی فرانسه استفاده می‌شود.

نوئل لو گرت، رییس فدراسیون فوتبال فرانسه در این هفته به وزارت خارجه رفت تا ریسک برگزاری این بازی را بررسی کند. در بازی رفت که در ترکیه برگزار شد، ترک‌ها به شدت سرود ملی فرانسه را هو کردند و به نظر می‌رسد امشب هم این اتفاق رخ دهد. به همین خاطر لو گرت خواسته صدای ورزشگاه را بالا ببرند تا سوت‌های اعتراض آمیز بر یکی از سمبل‌های تیم ملی غلبه نکند.

ترکیه کشوری است که فوتبال و سیاست را برای تجلیل از اردوغان به هم مرتبط می‌کند. هفته گذشته پس از پیروزی تیم ملی این کشور در لحظات پایانی مقابل آلبانی با گل توسون، بازیکنان این تیم به حمایت از رییس جمهورشان پس از آغاز حمله به کردهای ساکن در سوریه سلام نظامی کردند. مانوئل مکرون چند روز پیش نسبت به این حملات واکنش نشان داد و خواستار پایان یافتنش شد. به همین خاطر تنش‌ها در آخرین ساعات بالا رفته است. در هر صورت بعید نیست امشب ترک‌های زیادی به ورزشگاه بروند و بدون این که به سوت‌های اعتراض آمیز علیه سرود ملی و اختلاف‌ها فکر کنند به کشوری که در آن بزرگ شدند و فرصت زندگی جدیدی به آنها داده است احترام بگذارند.

دیدار فرانسه و ترکیه از هفته هشتم مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۰ ساعت ۲۲:۱۵ برگزار می‌شود.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

چشمی به ترابزون اسپور می‌رود؟

روزبه چشمی مدافع تیم فوتبال استقلال توضیحاتی درباره پیشنهاد باشگاه ترابزون اسپور داد.

افتخارآفرینی نوشاد عالمیان و تیمش در لیگ B فرانسه

در هفته ششم لیگ B تنیس روی میز فرانسه نوشاد عالمیان به همراه تیمش به پیروزی دست یافت....

لغو دیدار دوستانه امید ایران و اوکراین

تیم امید قرار بود در ترکیه بازی دوستانه‌ای با تیم امید اکراین انجام دهد که به جهت انج...

جنجال تازه آنتونی استوکس ! +عکس

آنتونی استوکس ستاره ایرلندی که در تراکتورسازی بازی می‌کرد و بازیکن حاشیه سازی بود این...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news