اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
22 مهر 1398 22 مهر 1398
14:28 14:28
سلام نو بررسی می‌کند؛

روح‌الله زم کیست؟ / مدیر آمد نیوز چطور توسط سپاه بازداشت شد؟

آمدنیوز مخفف سه کلمه آگاهی، مبارزه و دموکراسی است و مسئولان آن رسالت خود را مبارزه با فساد و سرکوب و ظلم اعلام کردند. زم با همکاری مجید نیکنام و بابک اجلالی در سال 96 ابتدا سایت و سپس کانال تلگرامی آمدنیوز را تاسیس کرد و با شعارهای رنگارنگ شروع به فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی کرد.

 

سلام نو – سرویس سیاسی: روح الله زم موسس و مدیر آمدنیوز، یکی از جنجالی‌ترین چهره‌های رسانه مخالف نظام در چند سال گذشته بالاخره توسط اطلاعات سپاه دستگیر شد.

اطلاعات سپاه در بیانیه‌ای با تایید این خبر گفت:

سازمان اطلاعات سپاه، در این عملیات حرفه‌ای، هوشمندانه و چند وجهی با به کارگیری روش‌های نوین اطلاعاتی و شگردهای ابتکاری، سرویس‌های بیگانه را  مدیریت و  فریب داد و "روح الله زم" سرشبکه سایت ضد انقلاب و معاند "آمدنیوز" را که در سال‌های اخیر با هدایت، تامین و پشتیبانی مستقیم آنان و نیز حمایت ضد انقلاب خارج نشین و عوامل داخلی آنها، به عنوان یکی از آبشخورهای محوری دشمن، عملیات روانی گسترده‌ای برای اختلاف افکنی در ارکان نظام اسلامی، ایران هراسی، دروغ پردازی، القای شبهه در نسل جوان نسبت به عقاید و باورهای دینی و تبلیغ و فراهم‌سازی زمینه‌های اقدامات خشونت بار و تروریستی؛ ایجاد آشوب و ناآرامی در کشور را اداره می‌کرد را به داخل کشور هدایت و بازداشت کند.

روح‌الله زم کیست؟

روح الله زم فرزند محمدعلی زم،  روحانی مشهور عرصه سینما و تلویزیون است. او متولد شهریور 1357 در تهران و روزنامه نگار است و پیش از تاسیس آمدنیوز سابقه فعالیت‌هایی مثل فیلم برداری و عکاسی را نیز دارد. روح الله در یک خانواده مذهبی بدنیا آمد، پدرش محمدعلی زم روحانی، تهیه کننده و پژهشگر و مادرش خانه دار است، یک برادر بنام محمدامین و دو خواهر دیگر نیز دارد.

از سال 84 با جدا کردن راه خود از پدر وارد فعالیت های سیاسی و ستادهای انتخابانی هاشمی رفسنجانی شد. او در جریان حوادث بعد از انتخابات سال 88 به علت حضور و میدان داری در در برخی حوادث هفته اول تیر ماه در یک قرار خیابانی دستگیر و به زندان اوین فرستاده شد.

روح‌الله زم در دوران مرخصی خود از کشور فرار کرد، او ابتدا به مالزی و سپس توانست اقامت کشور فرانسه را بگیرید و در پاریس ساکن شود، او بعد وارد فعالیت تبلیغ علیه نظام در شبکه های اجتماعی شد

از تاسیس آمدنیوز تا فیلتر تلگرام

آمدنیوز مخفف سه کلمه آگاهی، مبارزه و دموکراسی است و مسئولان آن رسالت خود را مبارزه با فساد و سرکوب و ظلم اعلام کردند. زم با همکاری مجید نیکنام و بابک اجلالی در سال 96 ابتدا سایت و سپس کانال تلگرامی آمدنیوز را تاسیس کرد و با شعارهای رنگارنگ شروع به فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی کرد.

کانال تلگرامی آمدنیوز در مردادماه ۱۳۹۶، به بیش از ۵۰۰ هزار عضو رسید. این رقم در نیمه مهرماه به ۶۰۰ هزار افزایش یافت. همچنین در نیمه آذر رقم ۷۵۰ هزار عضو را نیز رد کرد و این رقم در اواخر آذر ۸۵۰ هزار رسید. در اوایل دیماه ۱۳۹۶ از مرز ۱ میلیون و چهارصد هزار کاربر گذشت. این کانال در ۹ دی‌ماه و در زمان اعتراضات ۱۳۹۶ ایران، به علت تشویق به خشونت توسط تلگرام مسدود شد.

در نهایت دوبار دیگر این اتفاق افتاد تا آمدنیوز با عنوان صدای مردم به تلگرام بازگردد و این بار قوانین تلگرام را رعایت کند. کانال آخر آمدنیوز نیز به سرعت به یک میلیون عضو رسید، مسئله‌ای که یکی از جدی‌ترین دلایل فیلتر تلگرام نیز بود.

در نهایت زم پس از این که یک بار به شکل جدی در تله نیروهای وزارت اطلاعات افتاد و اطلاعات غلط دریافت کرد این بار توسط ماموران اطلاعات سپاه دستگیر و به ایران منتقل شد.

اخبار مرتبط

icon news

فرانسه به حکم اعدام روح الله زم واکنش نشان داد

وزارت خارجه فرانسه به حکم اعدام روح الله زم سرشبکه آمد نیوز واکنش نشان داد.

روح الله زم به ایستگاه آخر رسید؛ اعدام در انتظار خالق آمدنیوز

آمدنیوز از جمله در ماجراهای مرتبط با سعید طوسی، حساب‌های قوه قضاییه و حضور ایران در س...

روح الله زم به اعدام محکوم شد

 اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه اعلام کرد: برای روح الله زم به لحاظ موارد اتهامی متعدد نه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news