اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
22 مهر 1398 22 مهر 1398
18:21 18:21

پترائوس: داعش دوباره احیاء می شود

به گفته یکی از فرماندهان ارشد و پیشین نیروهای مسلح آمریکا، نگران های زیادی درباره عواقب خروج نیروهای نظامی آمریکا در شمال شرقی سوریه وجود دارد زیرا ممکن است داعش دوباره قدرت بگیرد

خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خطر ظهور دوباره گروهک تروریستی داعش را افزایش می‌دهد

به گزارش سلام نو به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه نشنال، «دیوید پترائوس»، از فرماندهان ارشد و پیشین نیروهای مسلح آمریکا، به سیاست «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، در قبال سوریه انتقاد کرد و گفت که اقدام دولت در زمینه خروج نیروهای نظامی از سوریه خطر ظهور دوباره گروهک تروریستی داعش را افزایش می‌دهد.

این فرمانده پیشین سازمان اطلاعات مرکزی گفت که «بسیار نگران» عواقب خروج نیروهای نظامی آمریکا در شمال شرقی سوریه است. وی گفت که می‌ترسد این اقدام به سود دشمنان ایالات متحده تمام شود و به موضع واشنگتن در این کشور لطمه زده و تلفات سنگینی برای دوستان پیشین آمریکا به دنبال داشته باشد.

پترائوس گفت: «بسیار نکران خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه هستم. می‌ترسم این اقدام به خیزش دوباره تروریست‌های داعش در سوریه و فراتر از آن و همچنین سواستفاده روسیه از خروج ما بینجامد. این اقدام همچنین این ظن را ایجاد می‌کند که آمریکا شریکی غیرقابل‌اطمینان است.»

وی گفت که خروج آمریکا به «تلفات سنگین» در میان هم‌پیمانان پیشین آمریکا می‌انجامد که در شکست داعش به این کشور کمک کرده‌اند./ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

ترکیه اعضای فنلاندی داعش را اخراج کرد

طبق اعلام وزارت کشور ترکیه، 12 نفر از اعضای فنلاندی گروه تروریستی داعش به کشورشان باز...

حمله عناصر داعش به شمال عراق

هیئت الحشد الشعبی اعلام کرد در پی حمله عناصر داعش به شمال عراق، سه تن از نیروهای این ...

انهدام پهپاد داعش در عراق

حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد یک پهپاد متعلق به گروه تروریستی داعش در استان دی...

سرکرده داعش در عراق دستگیر شد

اداره اطلاعات وزارت کشور عراق اعلام کرد یکی از سرکرده‌های گروه تروریستی داعش را در مو...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news