اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 21 آبان 1398
22 مهر 1398 22 مهر 1398
19:08 19:08

اردوغان به اتحادیه عرب حمله کرد/ ما بودیم که به سوریها پناهندگی دادیم

امروز دوشنبه، رئیس‌جمهور ترکیه در سفر به باکو و در نشست شورای همکاری کشورهای ترک زبان با حمله به اتحادیه عرب گفت: وقتی مردم سوریه آوراه می شدند کجا بودید؟ این ما بودیم که به آنها پناهندگی دادیم

اردوغان بر ادامه عملیات در شمال سوریه تأکید کرد/حمله به بیانیه اتحادیه عرب

به گزارش سلام نو به نقل از خبرگزاری آناتولی، اردوغان در افتتاحیه این نشست، بخش اصلی سخنان خود را به موضوع عملیات نظامی در شمال سوریه اختصاص داد و مدعی شد که ترکیه هرگز از این اقدام خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

او با حمله به بیانیه اتحادیه عرب در محکومیت حمله نظامی به شمال سوریه، گفت: «سخن اتحادیه عرب بر روی ما تأثیری ندارد، هنگامی که مردم سوریه فرار می‌کردند آنها کجا بودند؟ و چه کسی مرزهای خود را به سوی پناهندگان باز کرد؟»

اردوغان افزود: آنهایی که سوریه را از اتحادیه عرب بیرون انداختند، پس از عملیات چشمه صلح، سعی دارند دوباره این کشور را باز گردانند؛ این تناقض بسیار عجیب است.»

او گفت که ترکیه به این سخنان گوش نمی‌دهد و هرگز دست از عملیات در شمال سوریه نخواهد کشید تا به قول او این منطقه را از «تروریست‌ها» به طور کامل پاکسازی کند و کاری که شروع کرده را به پایان برساند.

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین گفت که از زمان آغاز عملیات در شمال سوریه، بیش از ۷۰۰ خمپاره به داخل خاک ترکیه شلیک شده که ۱۸ کشته و ۲۰۰ زخمی در پی داشته است.

او مدعی شد که ترکیه به دنبال هدف قرار دادن کردها یا تغییر ترکیب جمعیتی نیست و صرفا به دنبال مبارزه با «تروریسم» است.

اردوغان در بخش دیگری از سخنان خود با خطاب قرار دادن کشورهای عضو اتحادیه اروپا، گفت: «عمده این کشورها عضو سازمان ناتو هستند و ترکیه نیز عضو ناتو است؛ چه شده است که آنها از سازمان‌های تروریستی علیه یکی از اعضای ناتو دفاع می‌کنند.»

عملیات نظامی ارتش ترکیه و عناصر گروهک «ارتش آزاد» از چهارشنبه هفته گذشته در شمال سوریه آغاز شده است. روز گذشته (یکشنبه) کردهای سوری اعلام کردند که پس از قطع امید از آمریکا، از دولت دمشق خواسته‌اند تا وارد مناطق شمال سوریه شود/ فارس

اخبار مرتبط

icon news

اردوغان راهی واشنگتن می‌شود

امروز دوشنبه، روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که اردوغان فردا برای سفری...

اتحادیه عرب: در کنار عراقی ها هستیم/ از افزایش خشونت ها نگرانیم

دبیرکل اتحادیه عرب در بیانیه‌ ای ضمن بیان اینکه در کنار عراقی هاست و با دعوت عراقی ها...

هشدار ترامپ به اردوغان برای خرید سامانه اس ۴۰۰

به گفته مشاور امنیت ملی آمریکا، این کشور به شدت از ترکیه به دلیل خرید سامانه اس۴۰۰ از...

محور گفت‌ و‌گوی فوری عباس و اردوغان چه بود؟

 رجب طیب اردوغان و محمود عباس طی یک گفت و گوی تلفنی به بررسی تحولات منطقه پرداخته و ت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news