اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
23 مهر 1398 23 مهر 1398
08:20 08:20

افزایش 17.5 درصدی تولید دارو در ایران

محمد باقر تحویل زاده عضوهیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد شیمیایی دارویی و بسته‌بندی دارویی گفت: پنچ ساله اول امسال نسبت به پارسال 17.5 درصد افزایش تولید دارو داشته ایم که تحریم ها نتوانسته اند تاثیری روی تولید مواد اولیه دارو بگذارند.

دارو

به گزارش سلام نو، عضو هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد شیمیایی دارویی و بسته‌بندی دارویی با تاکید بر این‌که تحریم‌ها تاثیری در تولید مواد اولیه دارویی نداشته است، گفت: تخمین زده می‌شود که حدود ۵۶ تا ۶۰ درصد از مواد اولیه دارویی در داخل کشور تولید می‌شود.

محمد باقر تحویل زاده، خاطرنشان کرد: هر دارو ممکن است به چندین ماده نیاز داشته باشد اما به ماده موثره یا اصلی برای تولید یک دارو، ماده اولیه گفته می‌شود.

وی همچنین تاکید کرد که تاکنون نیاز کارخانه های داروسازی کاملا تامین شده و در مواردی این واحدها بیش از نیاز خود نیز مواد اولیه دریافت کرده‌اند.

به گفته عضو هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد شیمیایی دارویی و بسته‌بندی دارویی، تحریم‌ها تاثیری در تولید مواد اولیه دارویی نداشته و فقط باعث ایجاد برخی دردسرها برای آن‌ها شده است.

تحویل زاده همچنین از افزایش تولید مواد اولیه دارویی در بسیاری از کارخانجات نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت که صادرات مواد اولیه دارویی در حال حاضر ناچیز است.

به گزارش ایسنا، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که در پنج ماهه نخست امسال ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون عدد داروی انسانی تولید شده که نسبت به تولید ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیونی این محصول در مدت مشابه سال گذشته، ۱۷.۵ درصد افزایش داشته است./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

خبرهای خوش افزایش ذخایر نفت و گاز در راه است

بیژن زنگنه، وزیر نفت گفت: اکتشافات جدید از ذخایر نقت و گاز در کشور ادامه دارد و هر زم...

اوپک تحریم‌های ایران را بررسی می کند

در نشست امروز اوپک درباره لغو احتمالی تحریم های ایران و سقف تولید نفت متعاقب آن صحبت ...

تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا زندگی کارگران و کارفرمایان را هدف قرار داده است

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: متأسفانه تحریم‌های یک‌جانبه و غیرقانونی بدون ه...

در شرایط تحریم امکان کافی برای ایجاد اشتغال نداریم

آلبرت بغازیان افزود: وقتی تولیدکننده داخلی احتکار می‌کند یا قیمت‌ها را به صورت کاذب ا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news