اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
23 مهر 1398 23 مهر 1398
10:30 10:30

ایجاد ۳۰۰ هزار اشتغال مستقیم توسط شرکت دانش‌بنیان

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از افزایش دو برابری تسهیلات به شرکت های دانش بنیان خبر داد و گفت:ما هدف صادرات یک میلیارد دلاری داریم و سال گذشته 300 هزار شغل مستقیم ایجاد کرده ایم.

سورنا ستاری

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران قزوینی با تأکید بر اینکه باید سرمایه‌گذاری خطرپذیر را در کشور توسعه دهیم گفت: سال گذشته ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت شد که امسال این میزان دو برابر می‌شود.

به گزارش سلام نو، صبح امروز سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، ضمن سفر به استان قزوین به همراه مسئولان استان از چند شرکت‌ دانش‌بنیان قزوین بازدید کرد.

ستاری در حاشیه بازدید از نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی استان در شهرک صنعتی کاسپین در جمع خبرنگاران گفت: معاونت علمی و فناوری برنامه جدی برای تأمین و تولید اقلام تحریمی دارد و این حوزه در دستور کار این معاونت و تمامی صندوق‌های نوآوری و شکوفایی قرار گرفته است.

وی افزود: نسل جوان در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه‌ساز اتفاقات خوبی هستند و می‌توانند اقلام تحریمی در حوزه‌های مختلف ازجمله دارو، تجهیزات پزشکی، صنایع غذایی و تأمین قطعات فولادسازی و خودروسازی را پوشش دهند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور تصریح کرد: شرایط تحریم باعث شده تا بازار مناسبی در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار بگیرد بااین‌حال کمیته‌های مشترکی در وزارت خانه‌های مختلف در راستای حمایت از این شرکت‌ها ایجاد شده است.

وی بیان کرد: اخیراً مصوبه‌ای در دولت داشتیم که تا سقف ۵۰ میلیارد تومان از واحدهای دانش‌بنیان حمایت شود که بخشی از این بازار دولتی و برخی خصوصی است.

ستاری با تأکید بر اینکه باید سرمایه‌گذاری خطرپذیر را در کشور توسعه دهیم گفت: سال گذشته ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت شد که امسال این میزان دو برابر می‌شود.

وی در ادامه اعلام کرد: هدف‌گذاری ما برای صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان یک میلیارد دلار است که امیدواریم به آن دست پیدا کنیم.

این مسئول با اعلام اینکه در سال گذشته ۳۰۰ هزار اشتغال مستقیم در ۴۶۰۰ شرکت دانش‌بنیان داشتیم گفت: روند رشد شرکت‌های دانش‌بنیان نسبت به پنج سال گذشته توسعه بسیاری داشته و در حال حاضر تمامی وزاتخانه‌ها به دنبال توسعه این شرکت‌ها در سیستم مدیریتی خود هستند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

رونمایی از ربات خدمت‌رسان پزشکی

ربات پزشکی کیوان لایف بات امروز به عنوان عضوی از کادر درمان بیمارستان شهید هاشمی نژاد...

تولید پهپاد با فناوری نانو جهت استفاده در صنعت کشاورزی

یک شرکت دانش بنیان از تولید پهپاد بدنه نانوکامپوزیت برای اولین بار در ایران و البته غ...

تولید دستگاه نوار قلب ۱۲ کاناله در کشور

دستگاه نوار قلب ۱۲ کاناله برای نخستین بار در کشور تولید شد. دستگاه نوار قلب ۱۲ کاناله...

موتور سیکلت برقی ایرانی در مرحله تولید پایلوت

موتور سیکلت چهار چرخ تمام برقی توسط یک شرکت دانش‌بنیان و در قالب طرح کلان ملی فناوری ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news