اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
23 مهر 1398 23 مهر 1398
10:40 10:40

تذکر به شهرداری تهران در خصوص واگذاری موسسات متعدد

شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران به شهرداری در خصوص واگذاری موسسات متعدد تذکر داد و گفت: کمک نقدی به موسسه خیره و واگذاری زمین و پروانه برای راه اندازی ساختمان شبهات زیادی دارد.

حناچی تذکر گرفت/ کمک 60 هزار میلیاردی شهرداری به یک مؤسسه خیریه

به گزارش سلام نو، شهربانو امانی در تذکری به شهردار تهران در یکصد و هفتاد  و یکمین جلسه شورای شهر اظهار داشت: واگذاری موسسات متعدد توسط شهرداری انجام گرفته و من به شخص شهردار در این زمینه مستقیم تذکر می‌دهم.

وی افزود: مدتی پیش حسابرس منتخب شورا گزارشی در مورد تفریغ  بودجه ارائه داد و من منتظر ماندم که موارد تخلف بررسی و پاسخی ارائه شود ولی جوابی نشنیدم.

وی بیان داشت:‌60 هزار میلیارد تومان کمک نقدی به یک موسسه خیریه شده و 10 فقره زمین به موسسه اعطا شده است همچنین پروانه ساختمانی برای را‌ه‌اندازی یک بیمارستان تخصصی داده شده ولی همه این موارد شبهات زیادی دارد.

وی گفت: حال این سوال مطرح است که آیا سوء استفاده از نام بزرگان و اساتیدی که شهرت جهانی دارند برای انجام کاری ناصواب توجیهی دارد.

وی گفت: آیا شهردار نسبت به این موضوعات آگاهی داشته یا خیر.

در ادامه ابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر تهران گفت: خانم امانی این مسائل و تخلفات برای سال 93 است و 33 مورد تخلف مشخص شد که حوزه‌های شهری در حال بررسی آن هستند.همچنین در حال رسیدگی است که آیا مراجع قضایی باید آن را بررسی کنند و دقیقا چه کسی در مضان اتهام است.

وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورا 6 ماه فرصت داده‌ایم که این موضوع بررسی شود و کمیسیون نظارت و حقوقی به عنوان ناظر در شورا مشخص است تا جلسات مشترکی در برگزاری است بنابر این می‌توان گفت به دنبال تهیه گزارش در این زمینه هستیم./ فارس

اخبار مرتبط

icon news

پلمب خانه پیرزن نابینا و فرزند معلول با بلوک سیمانی!+عکس

 در پی انتشار عکس و مطلبی در فضای مجازی مبنی بر پلمب خانه پیرزن نابینا و فرزند معلول ...

روزبازارها پس از تعطیلات عیدفطر بازگشایی می‌شوند

سید علی مفاخریان، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل سیار شهرداری تهران اعلام کرد ب...

مشکلات رنگارنگ فضای سبز اهواز

بی‌توجهی به درختان مثمر و دارای میوه در فضای سبز شهرهای مختلف ازجمله اهواز و توجه بیش...

روزانه چند تن پسماند بیمارستانی در تهران تولید می شود؟

شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران، از افزایش تولید پسماند خانی و عادی به ۷۵۰۰ تن در ر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news