اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 آبان 1398
23 مهر 1398 23 مهر 1398
10:35 10:35

آماده‌باش عراق در پی فرار صدها داعشی از اردوگاه‌های سوریه

مقامات عراقی اعلام کردند در پی فرار صدها داعشی و خانواده‌های آنان از اردوگاه‌های سوریه، نیروهای عراقی در مرزهای خود حالت آماده‌باش اعلام کردند.

حمله ترکیه

به گزارش سلام نو، عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه موجب فرار صدها داعشی و خانواده‌هایشان از زندان‌ها و اردوگاه‌های نیروهای سوریه دموکراتیک و نگرانی مسوولان امنیتی در عراق از بازگشت این گروه به شهرهای این کشور شده است.

مزاحم الحویت، سخنگوی عشایر عربی در عراق به روسیا الیوم گفت: بعد از آغاز عملیات نیروهای ترکیه در شمال شرق سوریه تعداد زیادی از تروریست‌های داعش از زندان‌ها فرار کردند. عملیات نظامی موجب رعب و وحشت ساکنان این مناطق شد و بسیاری از داعشی‌ها با خانواده‌هایشان از طریق مناطق ربیعه و مناطق مجاور شهرستان البعاج از طریق نوار مرزی با سوریه وارد خاک عراق شدند.

وی گفت: طی دو روز گذشته ۷۰۰ تن از خانواده‌های داعشی به خاطر عملیات ترکیه در شمال سوریه از این کشور فرار کرده و وارد عراق شده‌اند.

الحویت گفت: این گروه‌ها وارد درگیری‌هایی با نیروهای عراقی شدند و به مناطق زمار، ربیعه و مرزهای سنجار، الحضر، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و دیالی شدند.

به دنبال فرار داعشی‌ها از سوریه به عراق، دولت بغداد نیروهای خود در مرزها را افزایش داده و وضعیت آماده‌باش خود را بالا برد.

به گفته منابع مساله خطرناکی که درباره فرار داعشی‌ها وجود دارد این است که تعداد زیادی از سرکرده‌های این گروه که در زندان‌های نیروهای سوریه دموکراتیک بودند به عراق فرار کرده‌اند. حدود ۳۰۰۰ تن از خطرناک‌ترین سرکرده‌های داعش در زندان‌های نیروهای سوریه دموکراتیک بوده‌اند.

به گفته تحسین الخفاجی، سخنگوی وزارت دفاع عراق نیروهای عراقی شامل نیروهای گارد مرزی، فرماندهی عملیات الجزیره و نینوا در وضعیت آماده‌باش هستند و تماس‌های مستقیمی با نیروهای سوریه دموکراتیک و ائتلاف آمریکا برای ممانعت از نفوذ تروریست‌ها گرفته شده است./ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

۳۲ کودک روس از اردوگاه‌های داعش به روسیه بازگردانده شدند

طبق اعلام وزارت خارجه روسیه، ۳۲ کودک روس که از اعضای گروهک تروریستی داعش بودند به روس...

ترامپ مصمم به خروج نظامی از خاورمیانه نیست

طبق اعلام یک مجله آمریکایی، دونالد ترامب مصمم به خروج نظامیان آمریکایی از خاورمیانه ن...

لندن داعشی‌های انگلیسی را از ترکیه تحویل نمیگیرد

دو روز پس از دستگیری داعشی اخراج شده از ترکیه در فرودگاه هیترو لندن، مقامات انگلیس تا...

یکی از سرکردگان داعش در اوکراین دستگیر شد

طبق اعلام  مقام‌های امنیتی اوکراین، یکی از سرکردگان ارشد گروه ترویستی داعش به وسیله ن...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news