اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
23 مهر 1398 23 مهر 1398
19:48 19:48

شرکت ملی نفتکش : نشتی SABITI کذب است

شرکت ملی نفتکش ایران اخبار و فیلم‌های منتشر شده درباره ادامه نشت نفت از کشتی SABITI و ایجاد آلودگی زیست محیطی توسط این کشتی را تکذیب کرد. این نفت کش چندی پیش مورد اثابت موشک قرار گرفت.

به گزارش سلام نو، روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ملی نفتکش ایران روز سه شنبه با اعلام توقف نشت نفت از کشتی حادثه دیده  SABITI اعلام کرد: فیلم ها و تصاویر منتشر شده در خصوص نشت نفت از این کشتی مربوط به روز حادثه (جمعه  ۱۹ مهر) و ساعات پس از اصابت راکت به آن است.

شرکت ملی نفتکش ایران با اعلام اینکه نشت نفت از کشتی  SABITI چند ساعت پس از حادثه، با تلاش و اقدامات فنی انجام شده توسط پرسنل تلاشگر این کشتی، متوقف شد اضافه کرد: با اقدامات و تدابیر فنی اتخاذ شده و لیست (List) کشتی، حفره های ایجاد شده توسط اصابت راکت به سطح بالای آب منتقل شد و در نتیجه نشت نفت کاملا متوقف گردید.

تصاویر و فیلم‌های موجود گویای توقف نشت نفت از کشتی است و  برخلاف اخبار منتشره و ادعاهای مطرح شده، این کشتی نفتکش ظرف ۳ روز گذشته هیچ گونه نشت نفت و آلودگی زیست محیطی نداشته است.

کشتی  SABITI در حال حاضر در وضعیت کاملا متعادل و ایمن از تنگه باب المندب عبور کرده و به زودی به آب های خلیج فارس وارد خواهد شد.

کشتی نفتکش  SABITI روز جمعه ۱۹ مهرماه جاری در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان هدف اصابت دو راکت قرار گرفت که در اثر این حمله بدنه و دو مخزن این کشتی آسیب دید./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

آخرین وضعیت نفتکش سابیتی

محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: پیش بینی می شود نفتکش سابیتی تا 9 ...

عربستان به نفتکش ایرانی موشک شلیک کرده؟

شرکت ملی نفتکش ایران شلیک موشک از خاک عربستان به نفتکش سابیتی در دریای سرخ را تکذیب ک...

واکنش شرکت ملی نفتکش به اظهارات علیرضا زیبا حالت منفرد

  شرکت ملی نفتکش ایران به اظهارات علیرضا زیبا حالت منفرد در خصوص ارتباط شغلی و سازمان...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news