اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 28 آبان 1398
23 مهر 1398 23 مهر 1398
22:56 22:56

رئیس سابق سیا مدعی شد ایران به میز مذاکره برمی گردد!

رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در گفتگو با العربیه مدعی شد که ایران در شرایط سختی به سر می‌برد ... و میداند که باید به میز مذاکره بازگردد!

اتهام‌زنی‌های رئیس سابق سیا علیه ایران

به گزارش سلام نو، پترائوس در این گفت‌وگو که سه‌شنبه‌شب به‌وقت تهران در وبگاه انگلیسی شبکه خبری العربیه منتشر شده است ادعا کرد: «ایران در شرایط سختی به سر می‌برد ... و با هر اقدام بیشتری که آنها انجام دهند تحریم‌های سخت‌تری وضع می‌شود ... من فکر می‌کنم ایران می‌داند که باید به میز مذاکره بازگردد.»

وی در این مصاحبه با طرح این ادعا که هرگز به ایران اعتماد نکرده و وجود سازوکارهای راستی‌آزمایی رفتار ایران ضروری است، می‌افزاید: «فکر می‌کنم ایالات متحده نیز می‌داند که پاپس کشیدن [از افزایش تنش‌ها با ایران] احتمالا بهتر از ادامه افزایش تنش است.»

وی که در سال‌های 2007 و 2008 فرمانده نیروهای اشغال‌گر آمریکایی در عراق بود اضافه کرد: «من هرگز به ایران اعتماد نکرده‌ام ... من آن موقع که در عراق صدها نفر از سربازانمان با سلاح‌هایی که ایران برای شبه‌نظامیان عراقی فراهم کرده بود، فرمانده بودم. ایران بزرگ‌ترین حامی دولتی تروریسم در جهان است.»

پترائوس در ادامه سخنان ضدایرانی خود با تاکید بر اینکه مساله اعتماد به ایران مطرح نیست ادعا کرد: «مساله این است که باید سازوکارهای راستی‌آزمایی کاملا دقیقی وجود داشته باشد.»

رئیس سابق سیا ضمن اذعان به اینکه ایران به توافق هسته‌ای با 1+5 پایبند بود ادعا کرد که با این حال ایران حاضر نشد «فعالیت‌های شرورانه» خود را در خارج از این کشور متوقف کند. «در همین حال، ایران اقدامات بسیار شرورانه‌ای با حمایت از شبه‌نظامیان در عراق، سوریه، یمن و لبنان انجام می‌داد و همچنین به تست موشک ادامه می‌داد که این کشور را قادر ساخت توانمندی که در حمله به عربستان سعودی دیده شد، تولید کند.»

اشاره پترائوس به حمله تلافی‌جویانه اخیر ارتش یمن به تاسیسات نفتی آرامکو است که ایران بارها دست داشتن خود در این حملات را رد کرده است.

اتهام‌زنی‌های مقامات آمریکایی به جمهوری اسلامی ایران در شرایطی ادامه دارد که این کشور با خروج یک‌جانبه از توافق هسته‌ای با ایران که به تائید شورای امنیت سازمان ملل رسیده بود، دست به تشدید تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران زده است./ فارس

اخبار مرتبط

icon news

پترائوس: داعش دوباره احیاء می شود

به گفته یکی از فرماندهان ارشد و پیشین نیروهای مسلح آمریکا، نگران های زیادی درباره عوا...

ترامپ برای مذاکره با ایران دست به دامان پاکستان شد

نخست‌ وزیر پاکستان اظهار کرد که رئیس‌ جمهور آمریکا از وی خواسته تا برای تنش‌ زدایی می...

تاکید سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به مذاکره بدون پیش شرط با آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد: تلاش ما برای مذاکره با ایران ادامه دارد ما بدون ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news