اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 28 دی 1398
24 مهر 1398 24 مهر 1398
08:10 08:10

علت ریزش بورس در روزهای اخیر چیست؟

همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه گفت: دلایل ریزش بازار بورس داخلی است زیرا یک آرامش نسبی در تمان بازارها حکم فرماست و چون بازار بورس از سایز بازارها پیشی گرفته بود این ریزش نشانه استراحت و اصلاح قیمت است.

دلایل ریزش بورس مشخص شد

به گزارش سلام نو، یک کارشناس بازار سرمایه گفت: صف خرید در بازار با شناسایی سود و عرضه سهام از طرف سهامداران حقیقی شروع شد و درحال‌حاضر قیمت‌ها در بازار در حال اصلاح و استراحت است، چون قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند و سپس می‌توان انتظار داشت تا قیمت‌ها به محدودیت جذابیت بازگردند و خریدها مجدد آغاز شود، این ماهیت تمام بازارها است.

همایون دارابی بیان کرد: از ابتدای سال تا هفته گذشته شاخص و نمادهای بورسی بیش از ۸۰ درصد رشد کرد و نرخ بیشتر سهام‌ها دو برابر و بعضا سه برابر شد به همین دلیل طبیعی است که بازار به طور متوالی رشد نداشته باشد.

وی در خصوص علت ریزش شاخص طی دو روز اخیر افزود: صف خرید در بازار با شناسایی سود و عرضه سهام از طرف سهامداران حقیقی شروع شد و درحال‌حاضر قیمت‌ها در بازار در حال اصلاح و استراحت است، چون قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند می‌توان انتظار داشت تا قیمت‌ها به محدوده جذابیت بازگردند و خرید در بازار مجدد آغاز شود، این ماهیت تمام بازارها است.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه ریزش بازار سرمایه درونی است، گفت: بازار سهام در تمام جهان بازار پر نوسانی است که دلایل آن سیاسی، مالی و اقتصادی و یا دلایل داخلی بازاری است که درحال‌حاضر دلایل ریزش بازار بورس دلایل داخلی است زیرا یک آرامش نسبی در تمام بازارها حاکم است.

دارابی تاکید کرد: زمانیکه بازار از ابتدای سال شروع به رشد کرد نرخ دلار در حال افزایش بود، ولی درحال‌حاضر علاوه بر بازاردهی عالی بورس از سایر بازارهای نیز پیشی گرفته و این نشانه‌ای بر شروع استراحت و اصلاح قیمتی بر بازار سرمایه است و در این میان افرادی که در سود هستند سود خود را شناسایی و سهم‌ها دوباره به محدوده قمیت‌های اصلی باز می‌گردند.

وی خاطر نشان کرد: معمولا سهامداران باید با دید بلند مدت به بازار سهام نگاه کنند و نوسانات مقطعی نباید بر تصمیمات آنها تاثیر بگذارد./ میزان

اخبار مرتبط

icon news

پرش بورس به ارتفاع 400 هزار واحد

در یک ساعت نخست شروع به کار بازار سرمایه، شاخص بورس مرز روانی ۴۰۰ هزار واحد را تسخیر ...

آخر هفته سبز برای بورس

شاخص بورس تهران در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افزایش ۳۵۳۲ واحدی به ۳۹۹ هزار ...

پرش بورس تا ار تفاع ۳۸۷۴ واحدی

بورس تهران در جریان معاملات امروز بازار سرمایه  با افزایش ۳۸۷۴ واحدی به رقم ۳۹۵ هزار ...

بورس امروز رکورد زد

بورس تهران در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افزایش ۱۶ هزار و ۳۸۸ واحدی به ۳۹۲ ه...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news