اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
دوشنبه
دوشنبه 16 تیر 1399
24 مهر 1398 24 مهر 1398
08:55 08:55
توصیه ایران به بحرین:

از تروریست‌ها حمایت نکن!

سیده فاطمه حسینی، نماینده ایران در اجلاس بین المجالس جهانی اعلام کرد ایران  ادعاهای نماینده پارلمان بحرین مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در جنگ های نیابتی منطقه و حملات اخیر آرامکو دخالت داشته را رد می‌کند و اینها را در ادامه سیاست مخدوش کردن واقعیت های منطقه می داند.

حمایت ایران از گفتگوی یمنی-یمنی/ بحرین از تروریست‌ها حمایت نکند

به گزارش سلام نو، نماینده ایران در اجلاس بین المجالس جهانی ادعای بحرین را محکوم کرد و گفت: ایران از گفتگوهای یمنی-یمنی حمایت می‌کند.

سیده فاطمه حسینی در یکصد و چهل و یکمین اجلاس بین المجالس جهانی در پاسخ به ادعاهای نماینده پارلمان بحرین مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در جنگ های نیابتی منطقه و حملات اخیر آرامکو دخالت داشته است، گفت: متاسفانه امروز یکی از هیات های پارلمانی ادعای بی‌پایه و خیالی علیه ایران اسلامی مطرح کرد؛ ایران این اظهارات را به عنوان ادامه سیاست مخدوش کردن واقعیت های منطقه می داند و آن را محکوم می‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مایه تعجب است آنهایی که عوامل حمایت و پشتیبانی از گروه‌های تروریستی مانند القاعده و تکفیری های داعشی محسوب میشوند، این نوع اظهارات خصمانه را علیه همسایگان خود مطرح می‌کنند.

وی ادامه داد: نباید فراموش کرد امروزه کشورهای مانند یمن از اینکه سیاست‌های خطرناک در منطقه اعمال می‌شود و صلح و ثبات رو به افول است، آزرده خاطر هستند.

حسینی افزود: برخلاف اصول و اظهارات این نوع کشورها جمهوری اسلامی ایران همواره نقش سازنده در مبارزه با تروریسم خصوصاً تروریست‌های تکفیری در منطقه ایفا کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: باید یادآور شد حضور جمهوری اسلامی ایران در برخی از کشورهای منطقه برای مبارزه با تروریست های تکفیری و بنا به دعوت رسمی دولت های این کشورها است.

رئیس هیأت پارلمانی کشورمان تصریح کرد: متاسفانه امروزه تروریست‌هایی که در منطقه حضور دارند از حمایت رژیم های مختلفی مانند بحرین برخوردار  هستند لذا از این رژیم ها دعوت می شود در سیاست‌های خود که سازنده نیست بازنگری داشته باشند و به واقعیت های منطقه توجه کنند تا شاهد ایجاد صلح و ثبات در منطقه باشیم.

وی در پاسخ به ادعای دخالت در امور یمن گفت: بحران یمن، تجاوز ۴ ساله علیه این کشور، کشتار مردم بی گناه و بحران انسانی در یمن همیشه در دستور کار بعضی از کشورهای منطقه علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حالی که تمام اتهامات مربوط به دخالت ایران در یمن را رد می کنیم، حمایت کامل خود را از یافتن راه حل مسالمت آمیز برای بحران یمن و جلوگیری از ادامه فاجعه بشری در این کشور اعلام می کنیم که توسط تجاوز خارجی ایجاد شده است.

حسینی گفت: توجه به این مسئله مهم است که سال گذشته نشست های مختلفی برگزار شد که خوشبختانه، زمینه هایی برای گفتگوهای موفقیت آمیز و سازنده یمنی- یمنی شد که نتیجه آن، توافقنامه های استکهلم و روند پیگیری آن تحت نظارت سازمان ملل متحد شد./مهر

اخبار مرتبط

icon news

یک شهروند بحرینی در مشهد فوت کرد

در پی کارشکنی های بحرین یکی از شهروندان این کشور که برای زیارت به ایران آمده بود در م...

اتهام‌زنی عجیب کرونایی بحرین به ایران

یک مقام بحرینی اظهاراتی بی‌اساس درباره شیوع کرونا در ایران مطرح کرد.

خروج شهروندان بحرینی از ایران

سید عباس موسوی بیان کرد اولین گروه از شهروندان بحرینی به کشورشان به کشورشان بازگشتند.

بحرین خواهان تغییر نظام ایران نیست

خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر خارجه بحرین با بیان این که کشورش به ایران بی اعتماد است و...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news