اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 25 تیر 1399
25 مهر 1398 25 مهر 1398
11:25 11:25

حاجی میرزایی: ۳۰ درصد مدارس کشور باید ایمن‌سازی شوند

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش‌وپرورش با اعلام تعهد ۱۰ هزار میلیارد تومانی خیرین و دولت برای ایمن‌سازی مدارس کشور گفت:۳۰ درصد مدارس کشور نیازمند ایمن‌سازی هستند.

حاجی میرزایی -وزیر آموزش و پرورش

به گزارش سلام نو، محسن حاجی میرزایی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از مدارس آسیب‌دیده از سیل گلستان اظهار کرد: در سیل اوایل امسال ۴۵۴ واحد آموزشی در گلستان دچار آسیب شد که از این تعداد ۲۴ واحد نیاز به احداث مجدد داشت و تاکنون عملیات احداث ۲۰ واحد آغازشده است. ۵۲ واحد نیز نیاز به تعمیرات اساسی داشت که این کار به‌طور کامل انجام‌شده است.

وی افزود: ۲۵۰ مدرسه هم نیاز به تعمیرات جزئی داشت که انجام شد و همچنین  ۱۲۸ مدرسه از لحاظ تجهیزات آسیب‌دیده بود که تجهیزات همه آن‌ها تأمین شد.

وزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه هدف مشترک همه جوامع دست یافتن به پیشرفت و تعالی است، تصریح کرد: راههای مختلفی برای رسیدن به این هدف آزموده شده اما تجربیات جهانی و داخلی نشان داده که اصلی‌ترین عامل پیشرفت جوامع در تطهیر انسان‌ها است.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه انسان‌ها اصلی‌ترین سرمایه برای پیشرفت یک جامعه هستند، خاطرنشان کرد: حقیقت پیشرفت یک جامعه در کیفیت و ظرفیت انسان‌های آن جامعه نهفته است و این کیفیت در درون آموزش‌وپرورش شکل می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه آموزش‌وپرورش خود را مسئول آماده کردن افراد برای حضور موثر در جامعه و پیشرفت کشور می‌داند، گفت: یکی از اهداف مهم سند تحول بنیادین به‌عنوان نقشه راه آموزش‌وپرورش، این است که مفهوم آموزش را به مفهوم تربیت ارتباط دهد.

وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه بیان کرد: امروز ۷۰ درصد مدارس کشور از استانداردهای لازم برخوردار هستند و ۳۰ درصد مدارس نیاز به ایمن‌سازی دارند.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه ایمن‌سازی مدارس جز با مشارکت عمومی میسر نمی‌شود، تصریح کرد: خیرین  ۵ هزار میلیارد تومان را برای این کار تعهد کردند و دولت هم معادل آن را تعهد کرده است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

مدارس تا مهر آینده باز نمی‌شوند؟ / آموزش مجازی با وجود کرونا ادامه دارد

حاجی میرزایی وزیر آموزش وپرورش در اولین جلسه سال ۹۹ شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت: واکن...

حاجی‌میرزایی: انشالله با عنایت الهی انتخابات پرشوری داشته باشیم

محسن حاجی میرزایی بیان کرد تعالی و پیشرفت جامعه مهم‌ترین هدف مشترک مسئولین کشور است.

وزیر آموزش و پرورش: جبران می‌کنیم

محسن حاجی میرزایی اعلام کرد تصمیم‌گیری در رابطه با تعطیلی مدارس برعهده کمیته اضطرار آ...

وضعیت بودجه آموزش و پرورش خوب است

محسن حاجی میرزایی بیان کرد وضعیت بودجه آموزش و پرورش در مقایسه با سایر دستگاه‌ها بسیا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news