اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
یک‌شنبه
یک‌شنبه 24 آذر 1398
25 مهر 1398 25 مهر 1398
13:20 13:20

دروازه‌بان ایرانی جزو ۱۰ اسطوره فوتبال

 پیمان حسـینی دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مجله معروف فرانس فوتبال جزو ۱۰ اسطوره برتر تاریخ فوتبال ساحلی جهان معرفی شد.

پیمان حسینی

به گزارش سلام نو به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در بخشی از گزارش مجله فرانس فوتبال با تیتر "۱۰ اسـطوره فوتبال سـاحلی" آمده است: در فوتبال، ستاره‌ها همیشه در زمین چمن نیستند بلکه ستاره‌هایی هم هستند که روی ماسه بازی می‌کنند. در فاصله یک ماه مانده به رقابتهای جهانی این رشــته، روی ســتاره‌های تاریخ فوتبال ســاحلی تمرکز و آنها معرفی شده‌اند

این مجله در ادامه به معرفی ۱۰ بازیکن برتر تاریخ این رشته پرداخته و از آن‌ها به عنوان اسطوره فوتبال ساحلی یاد کرده است. ژوائو ویکتور از پرتغال، نِنم از برزیل، رومیرو امارلی از اســپانیا، اریک کانتونا از فرانسه، جونیور از برزیل، دیان استانکوویچ از سوییس، هیمانــو تائیارویی از هائیتی، الســاندرو التوبلی از ایتالیــا، پیمان حســینی از ایران و ایلیــا لئونوف از روســیه، بازیکنانی هســتند که فرانس فوتبال به اختصار اطلاعاتی درباره‌شان منتشر کرده است.

فرانس فوتبال درباره پیمان حسـینی در این گزارش نوشته است:
تم فوتبال سـاحلی ایران در سال‌های اخیر در رده بین‌المللی پیشرفت قابل توجهی داشته و یکی از دلایل مهم چنین پیشرفتی را باید پیمان حسینی دانســت. دروازه‌بان تیم ملی ایــران به عنوان یکی از بهترین بازیکنان در پســت خودش در نظر گرفته می‌شود و واکنش‌های او درون دروازه، در اینترنت دست به دست چرخیده است. از سال ۲۰۱۴، سالی که نام او به صورت جدی در فوتبال ساحلی بر سر زبان افتاد تا همین روزها، پیشــرفت این دروازه‌بان فوقالعاده و چشــمگیر بوده اســت. او آنقدر درخشــید که سرانجام در سال ۲۰۱۷ به عنوان بهترین دروازه‌بان دنیا در این رشــته از ســوی فیفا انتخاب شــد. آن سال، همان سالی بود که ایران عملکرد زیبایی در رقابت‌های جام جهانی داشت و توانست به عنوان سومی دنیا برسد. البته که با وجود ستاره‌هایی مثل پیمان حســینی در آن رقابت‌ها، مشــخص شد که آن عنوان ســومی اتفاقی نبوده است.

/ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

استقبال خانوادگی از دروازه بان تیم ملی فوتبال ساحلی +عکس

در میان استقبال از بازیکنان فوتبال ساحلی، تیم‌ ملی فوتبال ساحلی کشورمان دقایقی پیش پس...

ایران امروز به مصاف روسیه می‌رود

تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان در سومین روز از مرحله گروهی مسابقات جام بین‌ قاره‌ای به ...

شاهکار فوتبال ساحلی ایران

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در اولین دیدار خود در مسابقات جهانی توانست با نتیجه ۵ بر ۴...

اعلام اسامی دعوت شدگان به اردوی تیم ملی فوتبال ساحلی

سایت رسمی فدراسیون فوتبال در خبری که روی خروجی خود گذاشت اسامی اعلام شده از طرف عباس ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news