اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 21 آبان 1398
25 مهر 1398 25 مهر 1398
22:39 22:39

تمجید ترامپ از اردوغان به خاطر تعلیق عملیات/ ما و کردها و ترکها خوش‌حالیم!

رئیس‌ جمهور آمریکا متعاقب توافق با ترکیه برای آتش‌بس موقت در شمال شرقی سوریه اظهار کرد که دیگر نیازی به تحریم ترکیه نیست زیرا هم ما خوشحالیم و هم ترکیه و هم کُردها!

ترامپ: دیگر نیازی به تحریم ترکیه نیست

به گزارش سلام نو به نقل از شبکه خبری الجزیره، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه پس از توافق کشورش با ترکیه برای توقف موقت عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرقی سوریه اعلام کرد که از نظر وی دیگر نیازی نیست که آمریکا علیه ترکیه تحریم وضع کند.

دونالد ترامپ که طی روزهای اخیر چندین بار ترکیه را به وضع تحریم‌های شدید و به زعم خودش نابودکننده تهدید کرده بود، ساعتی پس از پایان مذاکرات هیئت بلندپایه آمریکایی با رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه که طی آن دو طرف برای آتش‌بس موقت در شمال شرقی سوریه به توافق رسیدند، در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: «خوشحالم که دیگر نیازی نیست ترکیه را تحریم کنیم. البته تحریم ترکیه یا رفع تحریم‌ها علیه آن تنها دست من نیست، اما فکر می‌کنم که دیگر لازم نباشد کنگره ترکیه را تحریم کند.»

وی افزود: «من از کاری که ترکیه انجام داد، تشکر می‌کنم و احترام زیادی برای رئیس‌جمهور اردوغان قائلم. رئیس‌جمهور اردوغان یک رهبر بزرگ و بسیار شجاع است و فکر می‌کنم بتوانیم ماه آینده با یکدیگر دیدار داشته باشیم.»

ترامپ در ادامه از توافق با ترکیه به عنوان یک دستاورد بزرگ یاد کرد و گفت: «ما به هرچه آرزو داشتیم، دست یافتیم. ما می‌توانیم نیروهایمان را به خانه بازگردانیم و در عین حال داعش را [به کمک ترکیه] مهار کنیم. همه از این توافق راضی و خوشحالند؛ هم ما خوشحالیم و هم ترکیه و هم کُردها.»/ تسنیم

اخبار مرتبط

icon news

ابراز نگرانی ترکیه از تحولات بولیوی و استعفای مورالس

متعاقب استعفا و کناره گیری اوو مورالس از قدرت، وزارت امور خارجه ترکیه به تحولات بولیو...

ترامپ: نفر دوم داعش را هم کشتیم/ دنبال نفر سوم هستیم!

رئیس جمهوری آمریکاضمن تاکید بر تداوم مبارزه با تروریسم خود ساخته، مدعی شد که با کشته ...

اجرای رزمایش «دعوت» توسط ترکیه در مدیترانه

ترکیه در شرق مدیترانه میزبانی رزمایش «دعوت ۲۰۱۹» را با حضور ۴۷ ناو و چهار هزار و ۷۰۰ ...

ناتو در آستانه فروپاشی

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد ناتو یک ائتلاف مهم برای ما به شمار می...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news