اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران

سه‌شنبه 03 اردیبهشت 1398
13 دی 1397
23:21

استقلال صدرنشین تمام دوران لیگ‌برتر ایران

بررسی امتیازات تیم‌ها در لیگ‌برتر نشان می‌دهد استقلال بیش از هر تیم دیگری در تاریخ این مسابقات امتیاز کسب کرده است.

استقلال صدرنشین تاریخ لیگ‌برتر

به گزارش سلام نو؛ رسانه رسمی باشگاه استقلال اینفوگرافیکی را منتشر کرده که استقلال را صدرنشین تاریخ لیگ‌برتر ایران نشان می دهد. استقلالی ها که مثل سپاهان و پرسپولیس 537 بازی در لیگ برتر داشته اند، بیش از رقبای خود پیروزی کسب کرده اند و کمتر از آن ها باخته اند. استقلالی ها علاوه بر اینکه 361 برد و 104 شکست داشته اند، 791 گل در لیگ به ثمر رسانده اند و تنها 498 گل دریافت کرده اند. بدین ترتیب آبی های پایتخت بهترین خط حمله و بهترین دفاع تاریخ لیگ را نیز به نام خود ثبت کرده اند. با این آمار، طبیعی است که قهرمان دو دوره جام باشگاه های آسیا با 954 امتیاز، بیشترین امتیاز را در مجموع ادوار لیگ برتر به توشه خود اضافه کرده باشد.

در رده دوم این رده بندی، قهرمان فعلی ایران حضور دارد. پرسپولیسی ها با اختلافی زیاد با استقلال در جایگاه دوم ایستاده اند اما فاصله زیادی با زرد های اصفهان ندارند. پرسپولیس در مجموع مسابقات لیگ برتر 520 گل خورده و 753 گل را وارد دروازه حریفان کرده است. آن ها با 246 برد و 118 باخت تنها یک تساوی از استقلال بیشتر کسب کرده اند اما ضعیف ترین تفاضل را میان سه غول فوتبال ایران دارند.

طلایی های اصفهان با 129 برد در انتهای این جدول سه تیمی قرار گرفته اند. اگرچه آن ها شانزده گل بیشتر از پرسپولیس زده اند اما هفت گل بیشتر هم وارد دروازه آنان شده است. با این حال فاصله سپاهان با پرسپولیس در مجموع امتیاز های 35 نیم فصل لیگ برتر تنها 14 امتیاز است. نکته ای که رسانه منتسب به باشگاه استقلال به آن تاکید دارد، محاسبه امتیاز های کسر شده از باشگاه هاست. با توجه به فاصله زیاد پرسپولیسی ها با استقلال، به نظر نمی رسد آنان در انتهای این فصل صدرنشین تاریخ لیگ شوند اما ادامه شرایط فعلی استقلال شاید رکورد تاریخی آنان را به خطر بیاندازد. در عین حال پرسپولیسی ها نباید از سپاهان غافل شوند، شاگردان امیر قلعه نویی حالا قهرمان نیم فصل شده اند و ادامه روند فعلی آن ها ممکن است جایگاه پرسپولیس را در این رده بندی تهدید کند.

اخبار مرتبط

توضیحات وریا غفوری درباره مصدومیتش و مشکلات استقلال

وریا در یک استوری اینستاگرام به اشاره به غیبتش در تمرینات استقلال درباره مصدومیتش توض...

فرمانده نیروی هوایی ارتش: دشمن تاب استقلال ملت ایران را نداشت

امیر خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: نیروی هوایی ارتش آماده اجرای...

حداد عادل: مردم احساس می‌کنند که نظامشان شیر است نه گاو شیر ده!

حداد عادل تاکید کرد: مردم حس می‌کنند کشور و نظام‌شان گاو شیرده نیست، شیر است بنابراین...

استقلال مهم ترین دستاورد انقلاب است

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار کرد: به نظر من مهم ترین دستاورد انقلاب...

دیدگاه خود را بنویسید