اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 25 آبان 1398
26 مهر 1398 26 مهر 1398
08:40 08:40

تعرفه 7.5 میلیارد دلاری کالاهای اروپایی از سوی آمریکا

دولت آمریکا تعرفه های 7.5 میلیارد دلاری بر کالاهای اروپایی از روز جمعه روی سه کالای پنیر، روغن زیتون و مشروبات الکلی اعمال می کند .

آمریکا تعرفه بر کالاهای اروپایی اعمال کرد

به گزارش سلام نو، دولت دونالد ترامپ روز جمعه بر سه کالای اروپایی پنیر، روغن زیتون و مشروبات الکلی تعرفه گمرکی تحمیل کرد.

به گزارش فرانس 24، دفتر نماینده تجارت ایالات متحده اواخر روز پنجشنبه (به وقت محلی) تأیید کرد که تعرفه های 7.5 میلیارد دلاری بر کالاهای اروپایی از روز جمعه اعمال می شود.
براساس تصمیم دولت آمریکا، هواپیماهای تولید شده در اتحادیه اروپا با 10 درصد و سایر محصولات از جمله پنیر و مشروبات الکی با 25 درصد تعرفه گمرکی مواجهه خواهند شد.
پس از آنکه سازمان تجارت جهانی در حکمی از آمریکا برای اعمال تعرفه های اقتصادی بر کالاهای اروپایی حمایت کرد، دونالد ترامپ ماه گذشته تصمیم خود برای اعمال تعرفه بر برخی از کالاهای اروپایی را اعلام کرد.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین روز چهارشنبه گفت: ایالات متحده به دلیل وجود عدم تعادل تجاری بزرگ، نمی تواند جنگ تجاری با اروپا را از دست بدهد. من می توانم خیلی راحت اوضاع را اصلاح کنم.
دفتر نمایندگی تجاری آمریکا ماه گذشته با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: سازمان تجارت جهانی بارها به این نکته پی برده است که اتحادیه اروپا به شرکت ایرباس یارانه پرداخت می کند و این مساله تاثیرات نامطلوبی برای آمریکا به همراه داشته است.
منازعه آمریکا و اتحادیه اروپا بر سر ایرباس و بوئینگ از سال ۲۰۰۴ میلادی آغاز شده است. واشنگتن نخستین بار در سال ۲۰۰۴ از اتحادیه اروپا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد.
سازمان تجارت جهانی اعلام کرده که ایرباس در طول سال های ۱۹۶۸ تا ۲۰۰۶ میلادی بیش از ۱۸ میلیارد دلار یارانه از کشورهای اروپایی دریافت کرده است./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

آمریکا مصر را برای خرید سوخو -۳۵ تهدید کرد

طبق اعلام منابع خبری وزرای دفاع و خارجه آمریکا به مصر هشدار دادند خرید جنگنده‌های روس...

خروج آمریکا از پیمان آسمان‌های باز

روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز در مطلبی اعلام کرد دونالد ترامپ تصمیم خروج از پیمان آس...

ناکامی فرایند تبادل زندانیان میان طالبان و آمریکا

یک دیپلمات از شکست تبادل زندانیان میان طالبان و مقام‌ های آمریکایی و استرالیایی خبر د...

اون به آمریکا ملت داد تا تصمیم شجاعانه بگیرد!

یک روزنامه ژاپنی گزارش کرد که رهبر کره شمالی تا پایان امسال به آمریکا فرصت داده است ت...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news