اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 25 آبان 1398
26 مهر 1398 26 مهر 1398
17:04 17:04

دبیر شورای عالی امنیت ملی: اربعین در امنیت کامل برگزار و هیچ مشکل امنیتی زائران را تهدید نمی کند

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت اربعین امسال، راهپیمایی باشکوه بود که نشان دهنده ی حاکمیت ثبات و امنیت در ایران و همچنین نقش مردم در آن برجسته بود. با تغییر رژیم صدام در عراق خط خون، امروز به خط مهر و محبت تبدیل شده است.

شمخانی: هیچ مورد امنیتی زائران را تهدید نکرد/ خط خون، امروز به خط مهر و محبت میان مردم ایران و عراق تبدیل شده است

به گزارش سلام نو، دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: در اربعین امسال هیچ مورد امنیتی زائران را تهدید نکرد و این راهپیمایی با شکوه‌تر از گذشته برگزار و حاکمیت ثبات و امنیت در ایران نشان داد.

دریابان علی شمخانی روز جمعه در حاشیه بازدید از موکب های مستقر در پایانه مرزی چذابه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در اربعین امسال میلیون‌ها زائر از ایران و سایر کشورها در این همایش بزرگ حضور پیدا کردند و هیچ مشکل امنیتی برای زائران در ایران و عراق ایجاد نشد.

وی افزود: همچنین نقش مردم در برگزاری هرچه بهتر این همایش بزرگ و خدمت رسانی به زائران اربعین، برجسته و شایسته تقدیر بوده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: هیچ کشوری نمی تواند گزند امنیتی به ایران وارد کند، چرا که توانمندی های کشور ما برای همه جهانیان ثابت شده است.

وی تصریح کرد: در گذشته رژیم صدام در عراق حاکم بود و روابط همسایگی ما مبتنی بر میل و خواسته استکبار جهانی بود اما اکنون برادری بین دو ملت موج می زند.

امیر دریابان شمخانی اظهار داشت: خط خون، امروز به خط مهر و محبت تبدیل شده است و امسال شاهد تعامل و همکاری خوبی در زمینه برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین بودیم.

وی بیان کرد: همچنان ظرفیت‌های مناسبی برای برگزاری بهتره پیاده روی اربعین وجود دارد که باید در سالهای آینده به خوبی از آنها استفاده شود تا بتوانیم سال به سال بر تعداد زائرین اربعین حسینی بیفزاییم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: پیاده روی اربعین به برکت خون اباعبدالله الحسین(ع) باید به محوری برای آزادی خواهی و دفاع از خون مردم مظلوم فلسطین و تجمع ضد صهیونیستی تبدیل شود.

وی ادامه داد: بازگشت زائران اربعین حسینی به دلیل فرهنگ بالای مردم ایران به خوبی انجام می شود و تمهیدات خوبی نیز برای کنترل زائران اندیشیده شده و امیدواریم همه زائران به سلامت به مقصد خود بازگردند.

امیر دریابان شمخانی گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از زائران اربعین حسینی به کشور بازگشتند که ظرف دو روز آینده سایر زائران نیز در کمال آرامش به کشور باز می گردند.

امیر دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی روز جمعه در سفر خود به خوزستان از پایانه مرزی چذابه و نحوه خدمت رسانی موکب های مستقر در این گذرگاه مرزی بازدید کرد./ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

جهانگیری فردا سفری زیارتی و بازدید خواهد داشت

اسحاق جهانگیری فردا صبح جهت انجام پیاده روی اربعین حسینی و بازدید از موکب های مسیر عا...

وزیر و خانواده‌اش در پیاده روی اربعین+عکس

محمدجواد آذری جهرمی عکسی در اینستاگرام از خود و همسرش و دو فرزندش در مسیر پیاده روی ا...

تیم‌های امداد و نجات به عراق و مرز مهران اعزام شدند

شهرام میرزایی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان اعلام کرد برای پوشش امدادی زائران ...

فروش اینترنتی پروازهای اربعین ممنوع است

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: باید خدمات پروازی در سطحی باشد که مردم در اربعین ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news