اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 20 آذر 1398
26 مهر 1398 26 مهر 1398
18:00 18:00

شماره 9 لیورپول مسی آن تیم است

جیسون مک آتیر هافبک سابق لیورپول عنوان کرد روبرتو فیرمینو یکی از بهترین شماره 9 های دنیاست، لیورپول و سلسائو بدون او در ترکیب خود احساس کمبود می کنند. آنها در لیورپول مثلثی مخوف ساختن و محمد صلاح و سادیومانه در خط حمله نیازمند نظم دهنده ای به اسم فیرمینو هستند.

به گزارش سلام نو، روبرتو فیرمینو تابستان 2015 از هوفن هایم به لیورپول پیوست و در این مدت توانسته در 200 بازی 68 گل برای قرمزها به ثمر برساند. مثلث او، محمد صلاح و سادیو مانه یک مثلث مخوف و ترسناک برای تمام تیم های اروپاست و هیچ تیمی دوست ندارد برابر این سه مهاجم قرار بگیرد. فیرمینو در 28 سالگی حالا یک بازیکن ثابت در تیم ملی برزیل نیز محسوب می شود و غیبت او در ترکیب سلسائو و لیورپول کاملا به چشم می آید.

جیسون مک آتیر هافبک لیورپول که بین سال های 1995 تا 1999 برای این تیم بازی می کرد، در تمجید از فیرمینو گفت: « در میان شماره 9 های فعلی دنیا بدون شک روبرتو فیرمینو یکی از بهترین هاست. برندان راجرز وقتی سرمربی لیورپول بود، راه استفاده از فیرمینو را بلد نبود و بیشتر او را به سمت چپ متمایل می کرد ولی با ورود یورگن کلوپ و تغییر سیستم به 3-4-3، فضا برای فیرمینو مهیا شد. لیورپول حالا خط هافبکی خلاق و سختکوش و خط حمله ای انفجاری و ترسناک دارد.»

مک آتیر ادامه داد:« محمد صلاح و سادیو مانه فوق العاده اند ولی آنها به یک بازیکن خلاق نیاز داشتند تا همه چیز را در خط حمله نظم دهد و فیرمینو چنین بازیکنی است. او همان نقشی را دارد که مسی در بارسلونا ایفا می کند. از نظر من، فیرمینو لیونل مسی لیورپول است و به همان تعیین کنندگی.

فیرمینو در سوپرکاپ اروپا برابر چلسی در نیمه دوم وارد زمین شد و همه شاهد تاثیرگذاری او بودند. فیرمینو روند بازی را عوض کرد و باید بگویم که بدون او لیورپول یک تیم متفاوت است.»/ ورزش سه

اخبار مرتبط

icon news

تبریک مودریچ به مسی برای دریافت توپ طلا +عکس

لوکا مودریچ، برنده توپ طلای سال گذشته به لیونل مسی برنده شدن توپ طلای امسال را تبریک ...

جایزه ویژه رونالدو در شبی که مسی توپ طلا برد

 جایزه بهترین فوتبالیست سال ایتالیا دیشب در حالی به رونالدو رسید که لیونل مسی، رقیب ا...

مسی بهترین بازیکن جهان است!

هوملس مدافع بوروسیا دورتموند به ستایش لیونل مسی پرداخت و گفت او بهترین بازیکن دنیا اس...

خط خوردن محمد صلاح از فهرست تیم ملی مصر

محمد صلاح که در بازی لیورپول برابر منچسترسیتی مصدوم شده است، برای تشدید نشدن مصدومیتش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news