اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
سه‌شنبه
سه‌شنبه 21 آبان 1398
26 مهر 1398 26 مهر 1398
22:42 22:42

مالکان این خودرو ها یارانشان حذف می شود

کسانی که ارزش خودرو آنها کمتر از پنجاه میلیون تومان می باشد یا اصلا خودرو ندارند در این مرحله در لیست حذف یارانه ها قرار نمی گیرند، براساس گزارشات بانک مرکزی 49 درصد خانوارهای ایرانی حداقل مالک یک خودرو هستند.

دارندگان کدام خودروها باید منتظر حذف یارانه باشند؟

خانوارهای فاقد خودرو یا خانوارهایی که ارزش خودروی آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، در این مرحله از فهرست یارانه بگیران حذف نمی شوند.

به گزارش سلام نو، بر این اساس خودرو ملاک مهمی در میان دارایی های افراد برای تشخیص برخورداری یا عدم برخوداری از یارانه نقدی است.

به موجب تصمیمات اتخاذ شده افرادی که مالک خودروهایی تا ۵۰ میلیون تومان هستند، در فهرست حذف شدگان از دریافت یارانه قرار نمی گیرند. به این ترتیب کسانی که خودرو ندارند یا ارزش خودروی آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، در این مرحله در پروسه حذف قرار ندارند. برآوردهای بانک مرکزی از میزان برخورداری ایرانیان از خودرو نشان می دهد در حدود ۴۹ درصد خانوارهای ایرانی مالک حداقل یک دستگاه خودرو هستند. به این ترتیب کسانی که بیش از یک خودرو دارند، با احتمال بالاتری برای حذف از فهرست یارانه بگیران مواجه می شوند.

خودرو

میرزایی درباره تاثیر مالکیت خودرو بر حذف یارانه ها پیش از این گفته است: یکی از شاخص‌هایی که مبنای شناسایی بود را با هم مرور کنیم. وضعیت خودروی خانوارهایی که در این مرحله به عنوان دهک‌های درآمدی بالا شناسایی و حذف شدند، کسانی که خودرو نداشته یا ارزش خودرو آنها صفر تا ۵۰ میلیون تومان بوده، در لیست حذف (این مرحله) قرار نگرفتند. افرادی که خودروی ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون بود ۶۳ هزار و ۷۶۰ خانوار بوده‌اند. ۴۵ هزار و ۸۱۳ خانوار خودروی آنها بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون بوده است. ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان، ۳۷۴۰۹ خانوار و بالای ۵۰۰ میلیون ۱۵۷۴۵ خانوار را شامل شده‌اند./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

خودرو ارزان می شود؟

 محمدباقر عالی مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: قرارداد داخلی‌سازی قطع...

پیشنهاد به چینی ها؛ در صورت تامین منافع سالها در ایران بمانید!

 رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در پیشنهاد جدیدی به چینی ها گفت: اگر منافع ایران ...

قیمت خودرو؛ سمند 90 میلیون شد+جدول

در جدول زیر می توانید آخرین قیمت خودروهای پروفرش داخلی را مشاهده کنید.

علت گرانی خودرو مشخص شد

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، علت گرانی خودرو را نبود تعادل در عرضه و تقاضا بیا...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news