اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
26 مهر 1398 26 مهر 1398
22:42 22:42

مالکان این خودرو ها یارانشان حذف می شود

کسانی که ارزش خودرو آنها کمتر از پنجاه میلیون تومان می باشد یا اصلا خودرو ندارند در این مرحله در لیست حذف یارانه ها قرار نمی گیرند، براساس گزارشات بانک مرکزی 49 درصد خانوارهای ایرانی حداقل مالک یک خودرو هستند.

دارندگان کدام خودروها باید منتظر حذف یارانه باشند؟

خانوارهای فاقد خودرو یا خانوارهایی که ارزش خودروی آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، در این مرحله از فهرست یارانه بگیران حذف نمی شوند.

به گزارش سلام نو، بر این اساس خودرو ملاک مهمی در میان دارایی های افراد برای تشخیص برخورداری یا عدم برخوداری از یارانه نقدی است.

به موجب تصمیمات اتخاذ شده افرادی که مالک خودروهایی تا ۵۰ میلیون تومان هستند، در فهرست حذف شدگان از دریافت یارانه قرار نمی گیرند. به این ترتیب کسانی که خودرو ندارند یا ارزش خودروی آنها کمتر از ۵۰ میلیون تومان است، در این مرحله در پروسه حذف قرار ندارند. برآوردهای بانک مرکزی از میزان برخورداری ایرانیان از خودرو نشان می دهد در حدود ۴۹ درصد خانوارهای ایرانی مالک حداقل یک دستگاه خودرو هستند. به این ترتیب کسانی که بیش از یک خودرو دارند، با احتمال بالاتری برای حذف از فهرست یارانه بگیران مواجه می شوند.

خودرو

میرزایی درباره تاثیر مالکیت خودرو بر حذف یارانه ها پیش از این گفته است: یکی از شاخص‌هایی که مبنای شناسایی بود را با هم مرور کنیم. وضعیت خودروی خانوارهایی که در این مرحله به عنوان دهک‌های درآمدی بالا شناسایی و حذف شدند، کسانی که خودرو نداشته یا ارزش خودرو آنها صفر تا ۵۰ میلیون تومان بوده، در لیست حذف (این مرحله) قرار نگرفتند. افرادی که خودروی ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون بود ۶۳ هزار و ۷۶۰ خانوار بوده‌اند. ۴۵ هزار و ۸۱۳ خانوار خودروی آنها بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون بوده است. ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان، ۳۷۴۰۹ خانوار و بالای ۵۰۰ میلیون ۱۵۷۴۵ خانوار را شامل شده‌اند./خبرآنلاین

اخبار مرتبط

icon news

کاهش قیمت خودرو آغاز شد/آخرین قیمت پراید در بازار

سعید موتمنی رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو، از کاهش شدید تقاضا برای خو...

احتکار 500 خودروی صفر کیلومتر در تهران+ فیلم

با توجه به طرح تشدید مبارزه و مقابله با احتکار خودرو گزارشی مبنی بر احتکار 500 خودرو ...

زمان فعال سازی گارانتی خودروهای صفرکیلومتر اعلام شد

معاون وزیر صنعت اعلام کرد که دارندگان خودروهای صفر برای استفاده از گارانتی 3 ماه مهلت...

۲۰۶ پلاس دو عجیب در خیابان‌های تهران! + ببینید

این ۲۰۶ پلاس دو  تصویرش در فضای مجازی حاشیه های زیادی داشته است. در ویدیوی زیر به بخش...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news