اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
26 مهر 1398 26 مهر 1398
22:25 22:25

اسکان روزانه ۱۴۰ هزار زائر در نجف

سیداحمد جبرئیلی جانشین مسؤول ستاد بازسازی عتبات عالیات در نجف اشرف، از اسکان روزانه 140 هزار زائر اربعین در نجف خبر داد و گفت: بیشترین اسکان زائران در محل صحن حضرت زهرا (س) انجام می شود.

غذا و اسکان زائران اربعین در نجف به زبان آمار

به گزارش سلام نو، بر پایه اعلام مسوولان ایرانی حاضر در نجف از جمله رییس و جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات با وجود چهار برابر شدن جمعیت زائران در همسنجی با اربعین سال گذشته، دستکم در نجف هیچ مشکلی در حوزه تامین غذای زائران این شهر وجود نداشت.

توزیع یک میلیون ۸۲۰ وعده غذایی

جانشین مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در نجف اشرف گفت: فعالیت این ستاد هر سال دو هفته پیش از اربعین آغاز می شد اما امسال به علت ازدحام جمعیت و تردد بالای زوار کار خدمات دهی به زائران اربعین از سه هفته قبل کلید خورد.

«سیداحمد جبرییلی» روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اعزامی ایرنا به نجف اظهار داشت: این سیل جمعیت در آغاز یک سری مشکلات جزیی پیش آورد که در ادامه با کمک خود زائران، موکب ها، نیروهای ستاد و مردم به خوبی مدیریت و پشت سر گذاشته شد.

او توزیع یک میلیون و ۸۲۰ هزار پرس غذای گرم را از جمله خدمات این مجموعه و موکب های زیرپوشش ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اعلام کرد.

جبرییلی با بیان اینکه فعالیت ستاد در نجف از دهم مهر جاری آغاز شده است، افزود: تا پایان روز بیست و پنج مهر حدود ۴۵۰ هزار وعده صبحانه، ۳۳۷ هزار ناهار، ۳۲۸ هزار شام در کنار ۷۰۵ هزار میان وعده غذایی در موکب بین زائران توزیع شده است.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق در نجف اشرف ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۷۵ هزار قرص نان در نانوایی های موکب ها و ستاد پخته شده است.

اسکان روزانه ۱۴۰ هزار زائر

جبرییلی گفت: بیشترین اسکان زوار در محل صحن حضرت زهرا (س) انجام و در این مدت، روزهای اوج حضور زائران، حدود ۱۴۰ هزار نفر اسکان داده شدند .

او یاد آور شد: امسال ۱۵۰ موکب مجوز فعالیت از ستاد عتبات عالیات نجف داشتند و این جدا از موکب های دیگر است که خودجودش و مستقل از ستاد فعالیت می کردند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات عراق در نجف اشرف اظهار کرد: خدمات دهی به زوار اربعین تا پس از برگزاری این رویداد بزرگ جهانی ادامه خواهد داشت.

فردا شنبه مصادف با ۲۷ مهر اربعین حسینی است./ ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

قرنطینه کامل نجف اشرف

  در راستای اقدامات به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا استان نجف عراق قرنطینه کامل ش...

ممنوعیت ورود به نجف

از فردا به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا ورود شهروندان غیربومی و مسافران به نجف ...

جاده نجف به کوفه بسته شد

معترضان در شهر نجف جاده نجف به کوفه، راه های دسترسی به فرودگاه و نجف به کربلا را بستن...

حشد الشعبی: پیکر ابومهدی در نجف تشییع می شود

حشدالشعبی در اطلاعیه ای اعلام  کرد که پیکر ابومهدی و سایر شهدای عراقی در نجف تشییع می...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news