اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 14 خرداد 1399
27 مهر 1398 27 مهر 1398
10:12 10:12

هشدار روسیه درباره وضعیت انسانی شمال سوریه

ارتش روسیه ضمن هشدار درباره وضعیت انسانی در شمال سوریه در پی عملیات نظامی ترکیه در این منطقه، اعلام کرد که دو پهپاد تروریستی را در شهر «لاذقیه» سرنگون کرده است

روسیه: دو پهپاد تروریستی را در «لاذقیه» سرنگون کردیم

به گزارش سلام نو، ارتش روسیه روز گذشته (جمعه) در خصوص اوضاع شمال و شمال شرقی سوریه اعلام کرد که در پی عملیات نظامی ترکیه، وضعیت انسانی در شمال سوریه همچنان بغرنج است.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی اینترفکس، ارتش روسیه ضمن هشدار درباره پیامدهای منفی حملات ترکیه گفت که خطر از دست دادن کنترل عملیات و محافظت از مراکز بازداشت زندانیان «داعش» در شمال سوریه وجود دارد.

پیش از این وزارت خارجه مسکو در خصوص نقش عملیات نظامی ترکیه در تضعیف نگهبانی از زندانیان داعش در شمال سوریه اعلام کرده بود:‌«محافظت از شبه‌نظامیان بازداشتی داعش بعد از آغاز عملیات نظامی ترکیه در سوریه به معضل بزرگی تبدیل شده است».

نیروی هوایی روسیه از سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی به درخواست مستقیم «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه وارد مبارزات ضدتروریستی در این کشور شد.

طبق گزارش اینترفکس، ارتش روسیه در بیانیه خود همچنین اعلام کرد که دو پهپاد تروریستی را در شهر «لاذقیه» سوریه سرنگون کرده است.

علیرغم هشدارهای بین‌المللی، حملات ترکیه به سوریه ادامه دارد و در پی تجاوز آنکارا به استان حسکه، هشت غیر نظامی دیگر جان باختند. این در حالی است که آمریکا و ترکیه مدعی توقف پنج روزه حمله به سوریه شده بودند.

اوایل مهرماه نیز، ارتش روسیه اعلام کرد که یگان پدافندی این کشور  مستقر در پایگاه‌های «حمیمیم» و «طرطوس» در سوریه موفق به شناسایی و رهگیری ده‌ها پهپاد و موشک تروریست‌ها و نیروهای داعش در سال جاری میلادی  شده‌اند.

پیش از این ژنرال «ایگور کوناچنکوف» در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود که ۵۸ پهپاد و ۲۷ موشک توسط نیروهای روسی مستقر در پایگاه دریایی «لاذقیه» رهگیری شدند.

ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» از هفدهم شهریور ماه عملیاتی را در شمال سوریه آغاز کرد. هدف ادعایی آنکارا، دور کردن خطر شبه‌نظامیان کُردی است که ترکیه آنان را تروریستی می‌داند. این عملیات، «چشمه صلح» نام دارد.

اخیراً یک هیئت روس در دیدار با «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه، ضمن اعلام حمایت ثابت از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه، اعلام کرد که مسکو مخالف هر گونه اقدام یا گامی است که این حاکمیت را نقض کند، باعث پیچیدگی وضعیت شود و بر تلاش‌های پایان بدادن به جنگ سوریه تأثیر بگذارد./ فارس

اخبار مرتبط

icon news

مخالفت اتحادیه اروپا به بازگشت روسیه به گروه7

 اتحادیه اروپا به بازگشت مسکو به گروه 7 واکنش نشان داد.

آغاز رزمایش روسیه در دریای سیاه

طبق اعلام یک مقام دفتر مطبوعاتی ناوگان دریای سیاه روسیه، رزمایش ناوگان روسیه در دریای...

روند صعودی ابتلا به کرونا در روسیه

مرکز مبارزه با کرونای روسیه اعلام کرد تعداد کل مبتلایان به کووید_19 در این کشور به ۴۰...

ابراز تاسف روسیه از نقض مکرر حقوق بشر در آمریکا

وزارت امور خارجه روسیه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد  نقض حقوق بشر در آمریکا باعث تاسف است.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news