اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 24 آبان 1398
28 مهر 1398 28 مهر 1398
12:20 12:20
وزیر علوم اعلام کرد:

صندلی فروشی در دانشگاه‌های دولتی نداشته‌ایم

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مسئولان وزارت بهداشت  باید در مورد موضوع صندلی فروشی جوابگو باشند. در دانشگاه‌های دولتی زیر نظر وزارت علوم  حتی یک مورد صندلی فروشی وجود نداشته است.

حتی یک مورد صندلی فروشی در دانشگاه‌های دولتی رخ نداده است

به گزارش سلام نو، منصور غلامی روز شنبه درباره موضوع صندلی فروشی در دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های تراز اول کشور، عنوان کرد: نقل قول‌هایی در این باره از من منتشر شده که به درستی نقل قول نشده است.

درباره صندلی فروشی از وزارت بهداشت سئوال شود

وی افزود: به این دلیل که موضوع صندلی فروشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح بوده، بهتر است مسئولان وزارت بهداشت در این باره پاسخگو باشند.

عضو کابینه دولت دوازدهم با استناد به اظهارات مسئول روابط عمومی وزارت بهداشت، ادامه داد: بر اساس اظهارات این مقام مسئول، آنچه رخ داده به این دلیل بوده که در مسیر انتقال دانشجویان از خارج به داخل، آئین‌نامه مربوطه برای تعدادی از افراد به درستی رعایت نشده است که اگر در این باره از وزارت بهداشت سئوال شود، پاسخ دقیق‌تری خواهند داد.

ظرفیت در وزارت علوم بسیار بیشتر از داوطلبان است

غلامی با بیان این که حتی یک مورد هم، از پدیده صندلی فروشی در دانشگاه‌های تحت نظر وزارت علوم نبوده است، تأکید کرد: قطعا این موضوع حتی یک مورد هم در دانشگاه‌های دولتی رخ نداده است چراکه ظرفیت‌ها بسیار بیشتر از داوطلبان است.

وی افزود: به این ترتیب اکثر دانشجویان در رشته‌هایی که علاقه‌مند هستند، تحصیل می‌کنند و رقابت فقط در برخی از رشته‌ها آن هم در ۱۰ تا ۱۵ دانشگاه‌ برتر کشور است؛ بنابراین این رقابت با اولویت تحصیل برخی از دانشجویان در محل زندگی خود، و اولویت‌های دیگر توزیع می‌شود و به همین دلیل صندلی فروشی در دانشگاه‌های دولتی زیر نظر وزارت علوم وجود ندارد.

/ایرنا

اخبار مرتبط

icon news

دانشگاه در دولت روحانی روز به روز امنیتی‌تر می‌شود

افزایش قدرت کمیته‌های انضباطی،  جرم‌انگاری گسترده، تشدید تنبیهات، توسعه امکان برخورد ...

همراهی مجلس و وزارت بهداشت برای مقابله با فساد

همایون هاشمی رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس با بیان اینکه مجلس با وزارت بهداشت برای م...

افشا گری وزیر بهداشت از یک فساد بزرگ در وزارت بهداشت

 وزیر بهداشت چندی پیش از شبکه انحصار و احتکار در واردات دارو یاد کرد و گفت که سرنوشت ...

کدخدایی از وزارت علوم قدردانی کرد

سخنگوی شورای نگهبان از اقدام جدید وزارت علوم مبنی بر دیجیتالی شدن رساله ها تشکر و قدر...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news