اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 20 تیر 1399
28 مهر 1398 28 مهر 1398
14:30 14:30

اکثر زائران اربعین به شهرهای خود بازگشته‌اند

سردار سید تیمور حسینی رییس پلیس راه کشور  از تخلیه 75 درصدی فضای پارکینگ های شهر مهران خبر داد و گفت: اکثر زائران به شهر های خود بازگشته اند.

سردار تیمور حسینی رییس پلیس راهور تهران بزرگ

به گزارش سلام نو، رییس پلیس راه کشور اعلام کرد که اکثر فضای پارکینگ‌ها در چهار پایانه مرزی اربعین تخلیه شده است.

سردار سید تیمور حسینی درباره وضعیت ترافیکی در جاده‌های چهارپایانه مرزی اربعین خاطرنشان کرد: برابر گزارش‌های دریافتی ما و رصدهای انجام شده تا صبح امروز بیش از ۸۵ درصد از پارکینگ‌ها در پایانه‌های مرزی خسروی، شلمچه و چذابه و نیز حدود ۷۵ درصد از فضای پارکینگ‌ها در شهر مهران تخلیه شده که این نشان می‌دهد اکثر زائران اربعین به شهرهای خود بازگشته‌اند.

حسینی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود که طی یکی دو روز آینده باقی زائران نیز به کشور بازگردند، خاطرنشان کرد: البته تردد در محورهای هر چهار پایانه مرزی اربعین در استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام همچنان پرحجم است، اما در مقایسه با یکی دو روز گذشته حجم ترددها کمتر شده به طوری که محور مهران - ایلام که یکطرفه شده بود، از ساعت ۱۰ صبح امروز دوباره دو طرفه شد.

رییس پلیس راه کشور با بیان اینکه در حال حاضر هیچ یک از محورهای اطراف پایانه‌های مرزی اربعین با محدودیت تردد مواجه نیست، اظهارکرد: خوشبختانه وضعیت تردد در جاده‌ها علیرغم حجم بالا، به شکل روانی در جریان است.

حسینی با بیان اینکه ماموران پلیس راه کشور تا زمان بازگشت آخرین گروه‌های زائران اربعین در آماده‌باش خواهند بود، گفـت: در خواست ما از زائران این است که پس از ورود به کشور حتما خواب و استراحت کافی داشته و سپس رانندگی کنند، چرا که بیشترین دلیل وقوع تصادف مربوط به زائران اربعین ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی راننده بوده است. عامل دوم نیز سبقت غیرمجاز و تجاوز به چپ در جاده‌های دو طرفه است که لازم است رانندگان از این اقدام نیز قویا پرهیز کنند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

بیمه بیش از ۴۵ میلیارد تومان خسارت به زائرین اربعین پرداخت کرد

غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی، از پرداخت بیش از 45 میلیارد تومان خسارت به زائران...

ترافیک پرحجم در مسیرهای منتهی به پایانه‌ها مرزی غرب کشور

سرهنگ نادر رحمانی رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از ترافیک نیمه سنگ...

تصادف مرگبار در محور مهران / 3 کشته و زخمی

سرهنگ رضا همتی زاده رئیس پلیس راه ایلام خبر ازتصادف یک دستگاه خودروی سمند با پراید در...

خروج ۲۴۰ هزار زائر اربعین از کشور از بامداد امروز

سردار محسن فتحی زاده فرمانده قرارگاه مرکزی اربعین ناجا گفت: امروز سنگین ترین روز عملی...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news