اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 29 آبان 1398
28 مهر 1398 28 مهر 1398
14:20 14:20

برف و باران در راه است/ کاهش 8 درجه ای دما در شمال کشور

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی از بارش برف و باران در هفته ای جاری در کشور خبر داد و گفت: دمای هوای شهرهای شمالی تا 8 درجه کاهش می یابد و در شمال غرب و ارتفاعات البرز بارش برف را خواهیم داشت.

بارش برف در آذربایجان غربی

به گزارش سلام نو، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رگبار پراکنده باران در برخی مناطق کشور از امروز (۲۸ مهر) تا اواخر هفته از بارش برف در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی خبر داد.

صادق ضیائیان، با بیان اینکه از امروز (۲۸ مهر) تا چهارشنبه (۱ آبان) در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمال غرب کشور رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد، اظهار کرد: طی این مدت در دامنه جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران در ساعات بعد ازظهر بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۲ و ۳ آبان) علاوه بر این مناطق در جنوب غرب کشور و برخی مناطق مرکزی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود همچنین در این مدت به علت افزایش وزش باد در شمال عربستان و جنوب عراق وقوع گرد و خاک در استان‌های خوزستان و ایلام دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از امروز تا آخر هفته در سواحل شمالی کشور بارش متناوب باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود، گفت: دمای هوا در بخش‌های شمالی کشور بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد و در ارتفاعات و نقاط سردسیر شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش برف دور از انتظار نیست.

به گفته ضیائیان امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ مهر) طی ساعات بعد ازظهر در مناطقی از کرمان و ارتفاعات شمال هرمزگان رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۹ مهر) نیمه ابری در بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی بارش پراکنده و حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (۳۰ مهر) نیمه ابری به تدریج افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

برف و باران در این مناطق ادامه دارد

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی، از ادامه بارش برف و باران در اکثر نفاط کشور...

تداوم بارش ها در کشور تا پایان هفته

صادق ضیاییان کارشناس هواشناسی از کاهش دما تا 12 درجه در برخی نقاط کشور خبر داد و گفت:...

فردا مدارس تهران تعطیل است

فردا یک‌ شنبه، با اعلام استاندار تهران به علت بارش برف مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه او...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news