اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 26 تیر 1399
29 مهر 1398 29 مهر 1398
13:50 13:50

صدور مجوز استخدام ۲ هزار نیروی هیات علمی

سیدکامل تقوی نژاد معاون وزیر بهداشت گفت: مجوز استخدام 2000 نیروی هیات علمی در دانشگاه های علوم پزشکی صادر شده است .

صدور مجوز استخدام ۲۰۰۰ هیئت علمی برای دانشگاه‌های علوم پزشکی

به گزارش سلام نو، معاون وزیر بهداشت گفت: مجوز استخدام ۲ هزار نفر هیئت علمی تمام وقت به صورت پیمانی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور از طرف سازمان اداری استخدامی صادر شد.

سیدکامل تقوی نژاد با اعلام این خبر افزود: با جذب این تعداد هیئت علمی انتظار می رود با توجه به افزایش تعداد دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی و افزایش تعداد بازنشستگان هیئت علمی در دانشگاه ها، بخش عمده ای از مشکلات حوزه آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی کشور مرتفع شود.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت با اشاره به شاخص فعلی نسبت هیئت علمی به دانشجو در دانشگاه های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: این شاخص در حال حاضر به ازای هر ۱۶.۵۷ دانشجو یک نفر هیئت علمی است که انتظار داریم با جذب ۲ هزار هیئت علمی پیمانی جدید، این رقم به ۱۳.۸ دانشجو به ازای هر  یک نفر هیئت علمی برسد و رشد ۱۶ درصدی را در این بخش شاهد باشیم.

تقوی نژاد با اشاره به تکالیف حوزه آموزش وزارت بهداشت در اسناد بالادستی، خصوصا برنامه ششم توسعه اظهار داشت: دولت موظف شد به منظور حضور موثر نظام آموزش عالی کشور در تولید، توسعه و نشر علم و فناوری و تربیت دانشجو در سطح بین‌المللی و برقراری توازن و ارتقای کیفیت آموزش عالی و پژوهش و فناوری، نسبت به ارتقای شاخص دانشجو به عضو هیئت علمی اقدام نماید.

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: در حال حاضر ۱۲ هزار و ۵۰۳ نفر هیئت علمی پیمانی و رسمی، ۵ هزار و ۱۶۷ نفر هیئت علمی تعهد خدمت و ۳۹۰ نفر هیئت علمی قراردادی در دانشگاه های علوم پزشکی در حوزه آموزش به فعالیت مشغول هستند./ ایلنا

اخبار مرتبط

icon news

۶هزار سهمیه استخدام هیات علمی صادر شد

 دکتر اباصلت خراسانی، مدیرکل امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم گفت: مجوز استخدام 6 هزا...

جذب هزار هیأت علمی در هر سال در دانشگاه آزاد

 بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فراخوان جذب هیأت علمی سال ۹۸در چن...

پشت پرده تغییر رشته فرزندان هیأت علمی در دانشگاه آزاد

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ماجرای تغییر رشته فرزندان هیات عل...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news