اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
چهارشنبه
چهارشنبه 22 آبان 1398
29 مهر 1398 29 مهر 1398
15:00 15:00

سن مناسب برای عمل زیبایی بینی

دکتر کوروش قنبرزاده دبیر اجرایی کنگره رینوپلاستی، حداقل سن برای انجام جراحی زیبایی را در زنان 16 سال و در مردان 18 سال بیان کرد.

جراحی بینی

دبیر اجرایی کنگره رینوپلاستی ضمن اشاره به شایع‌ترین عوارض جراحی بینی گفت: حداقل سن برای انجام این جراحی در زنان ۱۶ سال و در مردان ۱۸ سال است.

به گزارش سلام نو، دکتر کوروش قنبرزاده اظهار داشت: جراحی بینی یکی از شایع‌ترین جراحی‌های زیبایی در ایران به شمار می‌رود و برگزاری این کنگره علاوه بر تبادل تجارب و انتقال اطلاعات می‌تواند در افزایش آگاهی پزشکان بسیار موثر واقع شود.

وی افزود: برخی از کشورها در حوزه توریسم درمانی فعالیت‌های موثری انجام داده‌اند و خوشبختانه در حال حاضر از کشورهای دور و نزدیک برای انجام رینوپلاستی به ایران سفر می‌کنند؛ البته کشورهایی همچون ترکیه تلاش دارند که خودشان را مطرح کرده و در رقابت با ایران پیش رو باشند که برگزاری کنگره‌های رینوپلاستی می‌تواند جهت مقدم شدن این حوزه در خاورمیانه و کشورهای جهان بسیار حائز اهمیت باشد.

دبیر اجرایی کنگره رینوپلاستی ادامه داد: هر چند آمار دقیق در مورد انجام جراحی‌های بینی در کشور وجود ندارد، ولی شایع ترین عمل زیبایی در ایران محسوب می‌شود؛ در حالی که در کشورهای دیگر عمل‌های زیبایی همچون لیپوساکشن و پروتز سینه در صدر جراحی زیبایی است.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خاطرنشان کرد: هر عمل جراحی می‌تواند با عوارض و خطراتی همراه باشد که در عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی، ورم، کبودی و اسکار جای عمل می‌تواند از عوارض احتمالی باشد و در موارد کمتر خونریزی و مشکلات تنفسی نیز ممکن است بروز یابد. ولی به طور کلی شایع‌ترین عارضه جراحی بینی عدم رضایت بیمار از نتیجه زیبایی است.

بنابر اعلام روابط عمومی برگزاری این کنگره، وی با اشاره به اینکه بیماران انتظار زیباتر شدن با عمل جراحی رینوپلاستی دارند، گفت: در برخی مواقع صددرصد رضایت حاصل نمی‌شود.

قنبرزاده در مورد حداکثر و حداقل سن لازم برای جراحی بینی خاطرنشان کرد: کمترین سن برای این جراحی در زنان بیش از ۱۶ سال و برای مردان بیش از ۱۸ سال است. حداکثر سن نیز برای این عمل وجود ندارد و افراد سالمند نیز می‌توانند به شرط اینکه بیهوشی عمومی برای آنها خطری نداشته باشد، کاندیدای جراحی رینوپلاستی شوند.

دهمین کنگره جراحی زیبایی پیشرفته بینی توسط انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی از  ۲۹ مهرماه تا اول آبان در بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار می شود./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

مصرف خود سرانه آنتی بیوتیک و عواقب آن

دکتر فرزاد پیرویان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی، یکی از عوارض مصرف...

بهترین سن ارتودنسی در کودکان

محمد بهناز، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ارتودنسی فقط برای کودکان...

عوارض جانبی واکسن آنفولانزا

دکتر محمدرضا ناظر متخصص بیماری‌های عفونی واکسن آنفولانزا مثل همه داروها عارضه دارد و ...

عوارض کاهش وزن سریع چیست ؟

معصومه مرادی متخصص تغذیه گفت: رژیم غذایی هر فرد باید متناسب با شرایط و وزنش باشد و کس...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news