اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
پنج‌شنبه
پنج‌شنبه 12 تیر 1399
29 مهر 1398 29 مهر 1398
16:31 16:31

شرایط نگه داری گیاه آگلونما

آگلوئونما (همچنین به آن چینی همیشه سبز گفته می شود) یک گیاه بسیار تزئینی است که دارای چندین گونه جالب است. این یکی از محبوب ترین گیاهان  با تنوع رنگ بسیار است. - از سبز تیره تا صورتی و برخی قرمز -  زیبایی خاصی به دکوراسیون منزل شما می بخشد.

ویژگی ظاهری گیاه آگلونما

آگلونما رشد آهسته دارد .. دارای برگهای بیضی بزرگ ، باریک و براق بر روی ساقه های کوتاه است. از همه بهتر ، آفتاب کامل را دوست ندارد ، بنابراین برای فضای داخلی خانه و جاهای کم نور مناسب است ، به خصوص اگر نور غیر مستقیم در خانه خود داشته باشید.

آیا نگه داری آگلونما دشوار است؟

به نظر می رسد کمی در مورد اینکه آیا این گیاه آسان است یا دشوار برای رشد ، اختلاف نظر وجود دارد. به طور کلی ، اگر یک قانون ساده را رعایت کنید آسان است: هرچه تنوع رنگش بیشتر باشد یعنی از نوع خای متفاوت آن  باشد ، به نور بیشتری نیاز دارد. پس از فهمیدن چگونگی این امر در آگلوئونما ، باید مشکلی نداشته باشید. این انتخاب عالی برای هرکسی است که می خواهد گیاهی داشته باشد که بتواند به راحتی از آن نگهداری کند و شاخ و برگهای درخشان را به خانه شما منتقل می کند.

شرایط رشد گیاه آگلونما

نور: انواع سبز تیره رنگ آگلونما می تواند در سایه رشد کند ، در حالی که انواع متنوع به نور بیشتر نیاز دارند. هیچ نوع از آگلونما را در معرض آفتاب مستقیم قرار ندهید .

آب: در تابستان گلدان را به طور کامل آب کنید و گیاه را غالباً برای رطوبت بالا ببرید . در طول زمستان ، آب دهی را کاهش دهید اما اجازه ندهید گیاه کاملاً خشک شود.

دما: این گیاهان از هوای سرد یا دمای زیر 65 درجه فارنهایت استفاده نمی کنند. حتماً آن را از پنجره ها دور نگه دارید و مکانی پیدا کنید که گرمتر باشد.

خاک: یک خاک گلدان به خوبی زهکشی شده برایش انتخاب کنید.

کود: آگلونما را در طول فصل رشد هر دو هفته یکبار کود مایع تقویتی بدهید.

شیوه تکثیر گیاه آگلونما

آگلونما به طور معمول توسط تولید کنندگان تکثیر نمی شود. با این وجود می توانید گیاهان را در حین بازپخش تقسیم کنید. شاخه های کوچک همچنین به عنوان گیاهان جداگانه قابل گلدان شدن هستند. پس پاجوش های این گیاه را به آرامی از مادر جدا کنید و یا در داخل آب بگذارید تا ریشه دهد و یا مستقیما در خاک بگذارید.

بهترین شیوه تکثیر گیاهان گذاشتن مستقیم در خاک است زیرا در آب قدرت گیاه تضعیف می شود.

رشد آگلونما چگونه است؟

آگلونما رشد آهسته ای دارد و فقط نیاز به تغییر گلدان هر سال دارند. آنها همچنین به طور کلی گیاهانی با رشد کم هستند ، بنابراین تنه های آنها به تدریج آشکار می شوند.

نکات مهم و کلیدی در رشد آگلونما

با توجه به نیاز رطوبت زیاد ، برخی از پرورش دهندگان آگلونما را گیاه گلخانه می دانند. این گیاه در محیط گرم و مرطوب و روشن یک گلخانه بهترین رشد را خواهد کرد ، اما می توان با نزدیک شدن هر چه بیشتر به این شرایط ، در داخل خانه با موفقیت این گیاه را نگه داری نمود .

قاعده شماره یک که باید با آگلونما به خاطر بسپارید این است که آن را گرم و مرطوب نگه دارید. اگر این کار را انجام دهید ،به ذشد سریع آن کمک کرده اید.

اخبار مرتبط

icon news

راهنمای مراقبت از گیاه سیکلامن یا سیکلمه

 سیکلامن (Cyclamen) از گیاهان شگفت انگیز با شکوفه زمستانی است که محبوبیت زیادی دارد. ...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news