اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
جمعه
جمعه 13 تیر 1399
29 مهر 1398 29 مهر 1398
14:20 14:20

شاخص کل سبز شد/ دماسنج تا ارتفاع ۳۰۲ هزار واحد صعود کرد

شاخص کل بورس تهران امروز سبز شد و تا 302 هزار واحد رشد کرد و «فولاد»، «فملی» و «شبندر» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

شاخص کل بورس سبز شد/ واکنش مثبت بازار سهام به حمایت روانی

معاملات سومین روزهفته بازار سهام در حالی پایان که نماگر بورس تهران پس از یک افت قابل توجه و از دست دادن سطح ۳۰۰ هزار واحد، شرایط در ادامه کار بهبود یافت و دماسنج تا ارتفاع ۳۰۲ هزار واحد پیش‌روی کرد؛ این اتفاق همچنین امیدواری را در میان معامله‌گران برای بازگشت بازار به روزهای اوج دو چندان کرد.

به گزارش سلام نو، در جریان دادوستدها روز جاری شاخص کل بورس تهران پس از گذشت حدود یک ساعت و تحت تاثیر تداوم فشار عرضه و هیجان حاکم بر بازار، برای دقایقی با افت بیش از هزارو 500 واحد سطح 300 هزار واحدی را از دست داد و تا کانال 299 هزار واحد سقوط کرد؛ اما در ادامه روند متعادل‌‌تری بر جریان دادوستدها حاکم شد و نماگر با رشد کم جان 786 واحدی ارتفاع 302 هزار واحدی را پس گرفت.

اما نکته قابل تامل در جریان معاملات، اصلاح شرکت‌های کوچک و سوق یافتن معامله‌گران به سمت بزرگان بازار  که به تبع آن شاخص کل هم‌وزن بیش از هزارو 600 دیگر هم سقوط کرد.

همچنین در میان نمادهای تاثیرگذار برشاخص کل بزرگان بازار  همچون « فولاد »، « فملی » و «شبندر» سنگ  تمام گذاشتند و در مجموع با 700 واحد رشد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند و در این میان گروه‌های نفتی هم عملکرد به مراتب مثبتی را از خود به نمایش گذاشتند.

به عقیده کارشناسان بازار سهام، ارزش معاملات در ادامه کار به سمتی سوق خواهد یافت که دیگر نمی‌توان انتظار اصلاح سنگین را داشت و بازار سهام استعداد بازگشت از شرایط کنونی و حرکت به سمت فتح قله‌های شگفت انگیز را خواهد داشت.

گفتنی است ارزش معاملات بازار سهام در پایان هزارو 325 میلیارد تومان و ارزش معاملات خرد آن هزار و 147 میلیارد به ثبت رسید.

شایان ذکر است بیشترین بازدهی در میان گروه‌های معاملاتی به گروه اطلاعات و ارتباطات تعلق گرفت و کم‌ترین آن هم به نام استخراج نفت ثبت شد.

همچنین در میان گروه‌های صنعتی‌، دارویی‌ها عملکرد بسیار خوبی داشتند و رتبه برتر را از آن خود کردند، در این بین گروه‌های خودرویی و بانکی نیز به ترتیب حائز رتبه‌های دوم و سوم شدند.

در سمت دیگر معاملات آیفکس اما روند نزولی داشت و نسبت به روز گذشته 26 واحد دیگر هم افت کرد. ارزش معاملات فرابورس ایران بیش از 5هزارو 700 میلیارد تومان و ارزش معاملات خرد هم 533 میلیارد تومان به ثبت رسید. در میان نمادهای فرابورسی « زاگرس »، «دماوند» و «بمپنا» با بیشترین تاثیر مثبت شاخص کل را ارتقاء دادند و «میدکو» و « قاسم »، مانع از رشد بیشتر آیفکس شدند./ اقتصاد آنلاین

اخبار مرتبط

icon news

افت ۱۱ هزار واحدی بورس

طی هفته گذشته شاخص بورس با ۱۱ هزار و ۹۴۱ واحد افت به کار خود پایان داد.

دیدگاه خود را بنویسید

icon news