اندیشه‌ای داریم به وسعت ایران
شنبه
شنبه 21 تیر 1399
29 مهر 1398 29 مهر 1398
16:28 16:28

ظریف درباره سخنانش درباره سفر به عربستان توضیح داد

وزیر خارجه ایران درباره اینکه گفته بود حاضر است برای گفتگو به عربستان برود، توضیح داد: اتفاق خاصی نیفتاده است اما همیشه آماده هستیم که با کشورهای همسایه خود تعامل و گفت و گو داشته باشیم زیرا این رویه همیشگی ایران بوده در تعامل با همسایه ها بوده است

ظریف

به گزارش سلام نو، وزیر امور خارجه کشورمان عصر امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه‌ نوآوری آزادی در تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر این که شما اخیرا در مصاحبه با یکی از رسانه‌های یمنی اعلام کرده‌اید که برای حل مسائل منطقه حاضرید به عربستان سفر کنید و آیا اتفاق خاصی افتاده که چنین اظهار نظری داشتید گفت: اتفاق خاصی رخ نداده است و ما همیشه آماده هستیم که با کشورهای همسایه خود تعامل و گفت و گو داشته باشیم. همواره دست ایران برای همکاری و تعامل به سمت کشورهای منطقه درازه بوده و آمادگی خود را برای گفت و گو و تعامل اعلام کرده‌ایم.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان که در حاشیه بازدید از یک مجموعه فعال در حوزه استارت آپ با خبرنگاران گفتوگو می‌کرد در مورد حمایت‌های وزارت خارجه از این گونه مجموعه‌ها اظهار کرد:‌ در دولت دوازدهم وزارت امور خارجه دو ابر اولویت مهم دارد که یکی از این ابر اولویت‌ها توجه به اقتصاد مقاومتی است و در این راستا توجه به موضوع صادرات از اولویت ویژه‌ای برخوردار است.

ظریف گفت در این حوزه افزایش خدمات فنی و مهندسی و نیروی کار در برابر واردات سرمایه و تکنولوژی قرار دارد.

وی با اشاره به ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در ایران و مزیت‌های نسبی که برای صادرات تولیدات آنها وجود دارد، گفت: بسیار مهم است که از جوانانی که در این حوزه مشغول به کار هستند حمایت شود و دولت بتواند موانعی که بعضا تحریم‌ها برای حضور فعال‌تر آنها در این عرصه ایجاد کرده برطرف کند. البته با توجه به ظرفیتی که در این جوانان من امروز مشاهده کردم خود این جوانان می‌توانند این راه را هرچه بیشتر باز کنند.

ظریف گفت: امیدوارم هر روز شاهد موفقیت هر چه بیشتر جوانان فعال در این حوزه‌ها باشیم.

در جریان بازدید ظریف از این مجموع سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه و آقایان غریبی و صابری مشاوران وزیر ظریف او را همراهی کردند./ ایسنا

اخبار مرتبط

icon news

نماینده روسیه به نامه ظریف واکنش نشان داد

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در توییتی نوشت وزیر ام...

ظریف عید سنتی چین را به مردم این کشور تبریک گفت

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیامی به زبان چینی عید سنتی قایق اژدها را به ...

دیدار ظریف و سرپرست وزارت خارجه افغانستان

سرپرست وزارت خارجه افغانستان پیش از ظهر روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۹/۴/۱ در راس هیاتی بلند پا...

ظریف در راه مسکو

محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان در راس هیاتی که به ترکیه سفر کرده بو، این کشور...

دیدگاه خود را بنویسید

icon news